Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 484

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

31.10.2019

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1  im. Marii Konopnickiej w Słupnie są już pełnoprawnymi uczniami. 23 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

 

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Renata Majewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie"  dotykając ogromnym ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Dobra Wróżka wraz ze swoimi asystentkami zaprosiła uczniów w podróż do czterech  krain: KRAINY   MUZYKI, SPORTU, MIŁOŚCI I MĄDROŚCI. Dzieci wykazały się niezwykłymi zdolnościami i perfekcyjnym wykonaniem wszystkich zadań. Pięknie zaśpiewały, wykonały imponujący „Taniec kwiatów”, z przejęciem recytowały wiersze, wykazały się niezwykłą sprawnością fizyczną oraz udzieliły odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji Dobra Wróżka potwierdziła, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Piękna scenografia, stroje, rekwizyty dodały  niezwykłego klimatu uroczystości. Program artystyczny, który został przez wszystkich entuzjastycznie przyjęty wycisnął niejedną łezkę z oczu bliskich.

W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności oraz nauczycielkom, które przygotowały pierwszaków do wspaniałego występu.  Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, pierwsze legitymacje szkolne oraz pluszowego misia, który będzie przypominał o tej  niezwykłej uroczystości. O dzieciach pamiętał również P. dyr. Krzysztof Czuba, który podarował dzieciom kolorowe zakreślacze z logo Radzymina.

Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z przybyłymi na uroczystość gośćmi, na życzenia, podziękowania, uściski.

Po uroczystości wszyscy mogli skosztować pysznego tortu, smacznych ciast i wielu innych smakołyków przygotowanych przez rodziców uczniów klas I.

Miłym akcentem tej uroczystości była wspaniała orkiestra, która swym pięknym wykonaniem największych przebojów  wprowadziła wszystkich w miły klimat oraz umiliła czas wszystkim gościom, za co została nagrodzona gromkimi brawami.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji szkoły, Radzie Rodziców oraz szczególnie Rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie w tej wspaniałej uroczystości, którą pamiętać będziemy bardzo, bardzo długo.

Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej w Słupnie  życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

                                                            Wychowawcy klas I:  Marzanna Getka,  Ewa Brzózka

 

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.