Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 306

Konkurs „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”!

24.10.2018

Klimat się zmienia. Doświadcza tego każdy z nas. Prognozy naukowców mówią, że zmiany te będą się nasilać w kolejnych latach. Nie mamy wpływu na te zjawiska, ale możemy przygotować się na ich występowanie. Co możemy zrobić, aby przystosować do nich nasze otoczenie?

Jeśli jesteś uczniem 5-8 klasy szkoły podstawowej lub gimnazjum i masz ukończone 11 lat? Zapraszamy do udziału w konkursie artystycznym „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”!

Prace przesłane na Konkurs powinny być interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas” i zachęcać do działania na rzecz adaptacji do zmian klimatu.

JAK ZGŁOSIĆ SIĘ DO KONKURSU?

KROK I

Zapoznaj się z Regulaminem konkursu! (dostępny u E.Wyszyńskiej lub na stronie http://44mpa.pl/konkurs/)

KROK II

Każdy Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową. Zdecyduj, co wolisz przygotować:

  1. FOTOGRAFIĘ, która jest interpretacją hasła „Wczujmy się w klimat – adaptacja do zmian klimatu wokół nas”. Zdjęcie musi być wykonane w Polsce. Może być zarówno nieprzetworzone, jak i retuszowane poprzez obróbkę w programach graficznych. Fotografia powinna przedstawiać działania, urządzenia, sytuacje zachęcające do podjęcia działań w zakresie adaptacji do zmian klimatu, np. park kieszonkowy w mieście, podlewanie ogródka deszczówką, zakładanie ogrodu deszczowego lub pokazywać skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych. Zarówno wartość estetyczna fotografii jak i przysłany razem z nią opis będą przedmiotem oceny przez Jury Konkursu. 

Wielkość fotografii nie może przekroczyć 20 MB. Musi mieć najwyższą jakość i rozmiar minimum 4 miliony pikseli. Dopuszczalne są formaty .png i .jpg.

  1. PLAKAT promujący konieczność adaptacji do zmian klimatu. Plakat musi zawierać krótkie hasło promocyjne. Jury Konkursu oceni zarówno wartość estetyczną plakatu, jak i treść hasła promocyjnego. Plakaty mogą być wykonane za pomocą technik komputerowych lub mogą to być skany plakatów wykonanych odręcznie.
    Wielkość przesyłanego pliku nie może przekroczyć 20MB. Plakat musi być w formacie umożliwiającym jego druk w formacie A3 (297 x 420 mm), a jego jakość nie może być niższa niż 200 dpi. Dopuszczalne są formaty plików .pdf, .png, .jpg.
KROK III

Po wykonaniu zdjęcia lub plakatu, przygotuj krótki opis swojej pracy (do 500 znaków), który wraz z tytułem pracy, opisem kiedy i gdzie (w przypadku fotografii) została wykonana, należy wprowadzić do formularza zgłoszeniowego.

Do zgłoszenia wydrukuj i wypełnij oświadczenie, które jest załącznikiem do regulaminu konkursu. Pamiętaj o podpisie rodzica lub opiekuna prawnego.

Kiedy Twoja Praca konkursowa będzie gotowa skontaktuj się z p. Elżbietą Wyszyńską, która wyśle Twoją pracę, wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Każda szkoła może nadesłać maksymalnie 3 prace.

Na prace konkursowe czekamy do 16 listopada.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w konkursie zostaną przez szkołę nagrodzone.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Środowiska.

Szczegółowe informacje na stronie http://44mpa.pl/konkurs/

 Elżbieta Wyszyńska

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

styczeń 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.