Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 298

Wycieczki, wyceczki.....

15.10.2018

Klasy 4a i 4b wTeatrze Palladium

         18 października to idealny moment na wizytę w Teatrze. Tym razem klasy IV udały się do Teatru Palladium na spektakl pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

      Powieść Lucy Maud Montgomery została przedstawiona w klasycznej konwencji, dzięki czemu uczniowie mogli obcować z taką formą sztuki.

      "Ania z Zielonego wzgórza" to zabawna, ale i sentymentalna opowieść, która sprawiła, że niejednemu uczniowiu zakręciła się łezka w oku. W spektaklu zostały przedstawione losy Ani od jej przyjazdu na Zielone Wzgórze do czasów studenckich. A rudowłosa Ania, która jest niezwykle żywiołowa, wygadana i posiada olbrzymią wyobraźnię i wrażliwość, sprawiła, że nasze dzieciaki mogły poznać ówczesne życie w bardzo przystępny sposób. Pokazała, w jaki sposób dzięki pogodzie ducha można poradzić sobie z przeciwnościami losu.

      Spektakl bardzo się podobał zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Podzielony został na kilka części, dzięki czemu uczniowie z niecierpliwością czekali na kolejną część i kolejne losy Ani.

      Cieszymy się, że pierwsza poważna wycieczka okazała się bardzo udana.

M. Moczkowska, K. Jabłońska


Wycieczka - Twierdza Modlin

                10 października w piękny i słoneczny jesienny dzień, uczniowie klas 7a i 7b wraz z wychowawcami udali się na zwidzenie Twierdzy w Modlinie. 

                Na początek odbyło się 3 godzinne zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem. Mieliśmy okazję zobaczyć obiekty znajdujące się w obwodzie zewnętrznym Twierdzy np. Reduta Napoleona, Brama Ks. Poniatowskiego, Brama Północna, Kasyno oficerskie z zewnątrz, Działobitnia Gen. Dehna, schron Płk Piętki (zwiedzanie budowli podziemnej - chodnika kontrminowego zamieszkałego przez nietoperze).

            Kolejnym punktem naszej wycieczki była gra terenowa wzbogacona o stanowiska sportowe o charakterze militarnym. Gra oparta o tzw. podchody. Uczestnicy, podzieleni byli na równoliczne zespoły, musieli odnajdywać wskazówki ukryte na terenie frontu poligonalnego. Utrudnieniem były łamigłówki i szyfry, oraz stanowiska sportowe, dopiero których przejście i rozwiązanie zaprowadziło do następnych wskazówek. Na końcu czekał skarb.

            Na zakończenie wyłoniona została zwycięska drużyna. A wrażenia i emocje opowiadaliśmy sobie przy wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Przeżyliśmy coś więcej niż standardową szkolna wycieczkę. :)

Urszula Szrag

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.