Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 218

TURNIEJ 1 Z 10

08.03.2018

       TURNIEJ 1 Z 10

        Dnia 02 marca 2018r. po raz czwarty został zorganizowany w naszej szkole turniej wiedzy humanistycznej „Jeden z dziesięciu”. Był on skierowany do uczniów klas IV- VII Szkoły Podstawowej. Organizatorkami były panie: Barbara Pamrowska i Dorota Ziomek.

      Do turnieju zgłosiło się ponad czterdzieścioro uczestników, z których zostało wyłonionych dziesięcioro półfinalistów.  Do wspólnej gry stanęli reprezentanci klas:

Patrycja Zgiep, kl. IVa
Emma Kuhn, kl. IVb
Oliwia Jakubowska, kl. IVc
Bartosz Godlewski, kl. IVc
Karol Miodowski, kl. Va
Wiktoria Stańczewska, kl. Vb
Mateusz Kostecki, kl. VIa
Natalia Jakubowska, kl. VIb
Oliwia Stanicka, kl. VIIa
Aleksandra Świerczewska, kl. VIIb

Zasady konkursu zbliżone były do zasad popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Rozgrywki odbyły się w ramach dwóch etapów. Każdy uczestnik rozpoczął grę z trzema szansami. Pytania były zadawane kolejnym graczom. Ten, który pierwszy udzielił poprawnej odpowiedzi, wyznaczał kolejnego pytanego. Jeżeli wskazany zawodnik odpowiedział błędnie, to dotychczasowy wyznaczający wskazywał dalej.  Jeśli odpowiedział poprawnie, przejmował prawo do wyznaczania. W ten sposób gra trwała tak długo, aż pozostało trzech zawodników. Po tej rundzie zostali wyłonieni finaliści całego turnieju. Do finału zakwalifikowali  się:

Bartosz Godlewski, kl. IVc
Natalia Jakubowska, kl. VIb
Aleksandra Świerczewska, kl. VIIa

Na tym etapie liczba zadanych pytań była ograniczona do 30. Za każdą poprawną odpowiedź zawodnik otrzymywał punkt. Każda osoba zaczynała z taką liczbą punktów, ile szans zachowała z wcześniejszych etapów. Wygrała ta z największą liczbą punktów.

Zwyciężczynią tegorocznego turnieju została Natalia Jakubowska- z klasy VIb, na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Świerczewska- z klasy VIIb, natomiast trzecie miejsce przypadło Bartoszowi Godlewskiemu- z klasy IVc. Jednak należy podkreślić, że cała trójka prezentowała bardzo wysoki poziom wiedzy, zatem każdy z uczestników może czuć się zwycięzcą.

Konkurs był nie tylko ciekawy, ale także emocjonujący i wymagał dużej koncentracji. W czasie zmagań panowała przyjazna atmosfera, pomimo zaciekłej rywalizacji nie brakowało uśmiechu i radości.

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie wspaniałych nagród rzeczowych.

Barbara Pamrowska

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

kwiecień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.