Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 204

Pierwsze spotkanie ze zwierzętami klas 0-III

23.02.2018

      16 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty ze zwierzętami dla klas 0-III. Było to pierwsze z cyklu spotkań dotyczących różnych gatunków zwierząt. W jego trakcie poznaliśmy te PUSZYSTE I KOLCZASTE, czyli SSAKI. Na zajęciach gościły: jeż pigmejski, biały szczur i szary szczur, trzy myszki japońskie, kawia domowa, znana wszystkim jako świnka morska, królik lew miniaturka, a także mięciutka szynszyla.

Wykazaliśmy się wiedzą w trakcie omawiania cech charakterystycznych ssaków. Nawet zerówkowicze i pierwszoklasiści wiedzieli, jak odróżnić ssaki od innych kręgowców. Dowiedzieliśmy się jak wyglądają zwierzątka i jakie mają futerka lub kolce, większość z nich mogliśmy pogłaskać, a niektóre przytulić, czy wziąć na kolana. Kilka faktów była dla nas ogromnym zaskoczeniem. Okazało się, że kolce jeża wcale nie są tak bardzo ostre, gdy jeż chce być pogłaskany, a szynszyla jest zwierzątkiem z najbardziej miękkim futerkiem, jakie udało nam się kiedykolwiek pogłaskać. Czy wiedzieliście, że jeże wcale nie lubią jabłek? Ich przysmakiem są małe zwierzątka, jeż po prostu lubi mięsko. Wiemy już, że szczury są bardzo mądre i lubią żyć wśród ludzi oraz mogą jeść praktycznie wszystko, nawet chipsy raz na miesiąc (albo lepiej rzadziej smiley ). Białe myszki japońskie wcale nie mówiły po japońsku, a zamiast skośnych oczu, miały duże spiczaste uszy. Byliśmy zdumieni, gdy dowiedzieliśmy się, że królik miniaturka waży aż 8 kilogramów! Było nam trochę smutno, gdy dowiedzieliśmy się, że króliki nie żyją tak długo, jak nam się wydawało.  Ale ten i tak był specjalny, bo miał grzywę, jak najprawdziwszy lew. Kawia domowa okazała się bardzo spokojnym zwierzątkiem, za to szynszyla, która jest mięciutka, lubi skakać i uciekać. Całe szczęścia, że na naszych zajęciach była spokojna, bo chyba nie udałoby się nam złapać tego sprytnego zwierzątka.

Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć nasze zdjęcia ze wspaniałymi gośćmi.

Opiekun zwierzątek opowiedział nam, jak należy dbać o nie, jakie są ich przysmaki oraz, że nie każde zwierzątko lubi jako podłoże trociny, niektóre wolą sianko, a inne żwirek.

Dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia i nie możemy się doczekać kolejnych!

Uczniowie i wychowawcy klas 0-III

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.