Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 183

ZABAWA MIKOŁAJKOWA

05.01.2018

                    ZABAWA MIKOŁAJKOWA

              „Ten szczególny dzień się budzi, niosąc radość w każdą sień…” Boże Narodzenie to szczególny okres w roku. Czas pełen miłości, wzajemnej pomocy, ale także okres, w którym każdy z nas, chce chociaż na chwilę poczuć się dzieckiem, znajdując pod choinką wyczekiwany drobiazg. Chcąc poczuć magię świąt z dziecięcej perspektywy na zabawę mikołajkową postanowiliśmy zaprosić przedszkolaki z gminy Radzymin.

                 W dn. 18-12-2017r. na naszą zabawę przybyły trzylatki z Niepublicznego Przedszkola integracyjnego „Pluszowy Miś”, Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” oraz Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Radzyminie.

                Nasi najmłodsi goście, przenieśli się do DOMU MIKOŁAJA I MIKOŁAJOWEJ, gdzie za sprawą głównych bohaterów oraz szaleńczo pomocnych ELFÓW, pokonywali kolejne problemy, których dostarczało przygotowywanie się do świąt. Zabawę zaczęły Elfy, które przyniosły wspaniałą choinkę. Niestety wówczas okazało się, że nie można zacząć jej ubierać, gdyż na święta ma nie być śniegu. Mikołajowa zadzwoniła do swojej przyjaciółki – Elsy, która tanecznym krokiem, w rytmie znanej wszystkim piosenki „Mam tę moc”, sprowadziła śnieg. Oczywiście wraz z Elsą, pojawił się przesympatyczny Olaf. Gdy już cały świat został zamrożony, poprosiliśmy przedszkolaków o zrobienie łańcuchów choinkowych, aby nasza świąteczna choinka mogła zabłysnąć i cieszyć kolorami. Podczas całej imprezy, nie zabrakło tańców z reniferami, elfami, a nawet Mikołajem oraz Mikołajową. Zabawę uświetnił szkolny zespół CZYRLIDEREK, a także wspólny taniec wszystkich gospodarzy i gości. Na zakończenie spotkania Elfy obdarowały swoich gości przepysznymi, serduszkowymi piernikami.

                Zabawa stała się świetnym sposobem spędzenia wspólnego czasu, nie tylko dla naszych gości, ale także gospodarzy – uczniów klas II i III gimnazjów, którzy z sympatią i ogromnym zaangażowaniem zajmowali się swoimi małymi kolegami.

                Trzy dni później, czyli 21-12-2017 na podobną ZABAWĘ MIKOŁAJKOWĄ, zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły – grupy O oraz klasy I-IV szkoły podstawowej. Dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze doskonale bawili się, śpiewając „Mam tę moc”, witając się z Elsą, czy Olafem, a także podczas wspólnych tanecznych zabaw z reniferami, elfami, mikołajkami.

                W tym dniu także po wspólnej zabawie odbył się, przygotowany przez Samorząd Uczniowski, koncert kolęd dla klas I-III. Uczniowie wraz z wychowawczyniami zaprezentowali się w różnym pastorałkach świątecznych. Ostatecznie jednak jury, w składzie p. Ewa Powierża, p. Urszula Szraga i p. Elżbieta Niedźwiedzka, zadecydowało o przyznaniu nagród.

Mamy nadzieje, że dzięki nam wszyscy goście poczuli magię nadchodzących świąt.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.