Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 147

Rok dla Niepodległej.

17.11.2017

       Widowiskiem „DOBRE BO POLSKIE” zainaugurowaliśmy obchody Roku dla Niepodległej. Chcieliśmy, aby było to święto radości i dumy z tego, że jesteśmy Polakami, że mieszkamy w pięknym kraju, że mamy wspaniałą historię, kulturę, że mamy  wybitnych Polaków. Jednym słowem mamy się czym w świecie chwalić.

          Nasza szkoła już od progu wita nas historią. Przed frontowym wejściem znajdują się tablice upamiętniające bohaterów: mjr.Ryszarda Downar-Zapolskiego, uczestnika wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, który zginął w okolicy naszej szkoły, ppłk.Alfreda Bartela i kpt.Aleksandra Kamińskiego, zamordowanych w Katyniu. Na szkolnych korytarzach stałe ekspozycje ukazują historię Orła Białego, historię władców Polski, postać Józefa Piłsudskiego a także Szlak bojowy 85 pp Strzelców Wileńskich, z którego wywodził się mjr Ryszard Downar-Zapolski. Nasi uczniowie uczestniczą w wielu ciekawych historycznych projektach i konkursach a także pod kierunkiem nauczycieli przygotowują wspaniałe widowiska.

    „DOBRE BO POLSKIE” wszyscy uczniowie obejrzeli 14 listopada, dzień później podziwiali je zaproszeni do szkoły goście, a 7grudnia zobaczą je Rodzice (już dziś serdecznie zapraszamy).


     15 listopada mieliśmy zaszczyt gościć u nas Senatora RP Profesora Jana Żaryna, który objął nad uroczystością honorowy patronat, i który podsumowując uroczystość zaprezentował wszystkim niezwykłą lekcję historii, pokazując drogę do wolności.
Szczególnie dziękujemy Panu Profesorowi za to, że tak pięknie podkreślił jaki wspaniały wkład w pracę dla Niepodległej mają artyści i nauczyciele. Dziękujemy Panie Profesorze.

      Wśród gości była również I Mazowiecka Wicekurator Oświaty Pani Dorota Skrzypek, która nie szczędziła słów wielkiego uznania i jak sama dobitnie podkreśliła, uczniom po wielokroć należą się oceny celujące. Gościliśmy też Radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego - radzyminiankę Panią Marzenę Małek, która w dowód uznania ale i wielkiej wdzięczności zaprosiła artystów na PGE Narodowy, gdzie jest dyrektorem.


Dziękujemy Pani Radnej za ten wspaniały gest i za pomoc przy organizacji widowiska.

      Swoją obecnością zaszczycił nas także Starosta Wołomiński Pan Kazimierz Rakowski, który podkreślał jaką wielką pracę wszyscy wykonaliśmy dla naszej Ojczyzny i jakim kunsztem się popisaliśmy. Władze naszego miasta i gminy reprezentował Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Krzysztof Dobrzyniecki, również wyrażając swój podziw i nie szczędząc podziękowań.

       Naszymi gośćmi byli również Ci, którzy są zaprzyjaźnieni z naszą szkołą, a także Rada Rodziców i wszyscy Pracownicy.

       Chociaż nasze widowisko miało w sobie lekkość pięknych polskich tradycji, to były w nim również chwile bardzo podniosłe. Słowa hymnu narodowego poniosły nas na całą Polskę, a zapalone przez przedstawicieli Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej znicze przed tablicami upamiętniającymi bohaterów były hołdem dla wszystkich tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Występów dzieci i młodzieży nie da się opisać słowami, trzeba to po prostu zobaczyć (relacja w TVP3 i w Kurierze Wyszkowskim), ale należą się im ogromne podziękowania.

       Jestem dumna, że mamy takich uczniów, i że mogę pracować z taką Panią wicedyrektor, z takimi nauczycielami oraz pracownikami administracji i obsługi. A już z osobna serdeczne podziękowania i gratulacje składam w imieniu wszystkich:

 • uczniom klasy III a (Krakowiankom i Krakowiakom) i ich wychowawczyni Pani Grażynie Kozon oraz Rodzicom dzieci za to, że przenieśli nas na chwilę do Krakowa,

 • pięknej i dostojnej w polonezie młodzieży klas trzecich gimnazjum oraz Paniom Michalinie Olszewskiej i Elżbiecie Borkowskiej,

 • klasie III b i ich Paniom Michalinie Jaroszewskiej i Magdalenie Durajewskiej za spontaniczną prezentację hasła DOBRE BO POLSKIE,

 • tancerkom, które zaprezentowały kujawiaka i ich choreografkom Paniom Barbarze Moczulskiej i Patrycji Kuś,

 • żywiołowym, tryskającym energią cheerleaderkom i autorkom ich układu Paniom Patrycji Kuś i Ewie Powierży,

 • chórowi CANTO, który przygotowany przez Panie Marzannę Getkę i Anetę Popławską, uaktywnił wszystkich i przypomniał piękne, często zapomniane ludowe pieśni,

 • recytatorom Bartoszowi i Darii Godlewskim, Aleksandrze Świerczewskiej, Natalii i Oliwii Jakubowskim za wielkie emocje jakie udzieliły się za ich pośrednictwem słuchaczom,

 • konferansjerom Martynie Jakubowskiej i Mateuszowi Krysiakowi za iście dziennikarski talent,

 • Paniom Edycie Baranowskiej, Wandzie Rudzińskiej i Michalinie Olszewskiej za cudowną, tematyczną scenografię (tylko ręce mistrzyń mogą coś takiego wyczarować),

 • Pani Hannie Smolińskiej za uszycie pięknych spódnic dla tancerek poloneza,
  no i wielkie podziękowania dla naszych realizatorów dźwięku Pani Magdaleny  Moczkowskiej i Bartłomieja Nowaka.

 • Dziękuję też redaktorom z TVP3 i redaktorowi Panu Rafałowi Lewandowskiemu z Kuriera Wyszkowskiego.

Reasumując - Niepodległa może być z nas dumna a my z Niej.

Elżbieta Bielec

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z uroczystości: Dobre Bo Polskie

Mówiono o Nas również w Kurierze Warszawskim TVP 3  

Artykuł z Kuriera Wyszkowskiego

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

 • :
 • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.