Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 136

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

„ Szkoła to piękny ogród…” – hasło to było motywem przewodnim uroczystego zakończenia roku szkolnego, które w naszej szkole miało miejsce 22 i 23 czerwca 2017r.

Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Jednak, aby zacząć ten czas beztroskiego odpoczynku i regeneracji sił przed nowym rokiem szkolnym, uczniowie po raz ostatni zebrali się na sali gimnastycznej, by odebrać zasłużone nagrody i dyplomy.

Jako pierwsi zakończenie roku szkolnego świętowali uczniowie klas I-III szkoły podstawowej oraz grup Oa i Ob. W czwartkowe popołudnie wraz z rodzicami, w odświętnych, eleganckich strojach spotkali się z wychowawcami na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Słupnie. Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła krótka inscenizacja uczniów klas III szkoły podstawowej, którzy w humorystyczny sposób pożegnali się z edukacją wczesnoszkolną, zaznaczają, że od września wesprą starszych kolegów klas IV-VII. Następnie głos zabrała pani dyrektor – Elżbieta Bielec, która pogratulowała wszystkim uzyskania promocji do następnej klasy, szczególnie wyróżniając troje uczniów, którzy otrzymali statuetkę NAJLEPSZEGO UCZNIA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ. Później przyszedł czas na nagrody za bardzo dobre i celujące wyniki w nauce, które swoim uczniom wręczali wychowawcy poszczególnych klas. Nie zabrakło także wyróżnień dla tych, którzy nie opuścili żadnego dnia nauki oraz nagród dla osób szczególnie utalentowanych. Po ogólnym spotkaniu na sali gimnastycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się na spotkania klasowe.

 Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań oraz pożegnań. W tym roku pożegnali się z gimnazjum uczniowie klasy 3a i 3b. To oni właśnie rozpoczęli o godz. 8.30 w piątek uroczyste zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 klas gimnazjalnych. Młodzież klas trzecich zaprosiła wszystkich zgromadzonych na doskonale przygotowaną parodię szkolną, gdzie odzwierciedlenie swoich zachowań i nauczania mogli odnaleźć nauczyciele poszczególnych przedmiotów. Przygotowana pod czujnym okiem wychowawcy klasy IIIa – p. Elżbiety Borkowskiej, parodia rozbawiła wszystkich „do łez”. W tak entuzjastycznym humorze absolwenci oddali głos pani dyrektor, która złożyła w imieniu wszystkich - życzenia trzecioklasistom na dalszą, wybraną przez nich drogę edukacji, gratulując szczególnie trzem uczennicom klas III- Weronice Świderskiej, Magdalenie Nietubyć i Joannie Tochwin, które uzyskały najwyższą średnią ocen w roku szkolnym 2016/2017. Następnie przyszedł czas na wręczenie nagród za bardzo dobre wyniki w nauce przez wychowawców poszczególnych klas, a także stypendiów motywacyjnych dla najlepszych uczniów naszej szkoły. Po nagrodach dla najlepszych w nauce, przyszedł też czas na docenienie sportowców, warcabistów, chórzystek oraz uczniów, którzy pomagali w obsłudze sprzętu audio na wszystkich szkolnych uroczystościach.  Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego docenieni zostali również Ci, którzy swą frekwencją dawali przykład innym. Zakończeniem uroczystości było natomiast wręczenie przez panią Edytę Baranowską, wybranym uczniom- legitymacji członkowskim nowopowstałego Międzyszkolnego Klubu im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej. Podczas gdy uczniowie klas gimnazjalnych udali się na spotkania z wychowawcami, na sali gimnastycznej zbierali się wraz z rodzicami uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, którzy uroczyście kończyli rok szkolny, jako ostatni o godz. 10.30. Podobnie jak na wcześniejszych uroczystościach nie zabrakło krótkiego programu artystycznego w wykonaniu szkolnych cheerleaderek pod opieką pani Patrycji Kuś i pani Ewy Powierży. W skocznym tym razem stylu rozpoczęła się uroczystość zakończenie roku szkolnego 2016/2017, podczas której wychowawcy wręczyli swym uczniom nagrody za bardzo dobre i celujące wyniki w nauce. Oczywiście podobnie jak w gimnazjum nie zabrakło stypendiów motywacyjnych, które oficjalnie uczniom wręczyła pani pedagog Ewa Hańczyk. Dyplomom, nagrodom dla matematyków, warcabistów, chórzystów, uczniów uzdolnionych i reprezentujących szkołę w różnym konkursach nie było końca. Jednak po nagrodzeniu wszystkich, przyszedł też czas na spotkania z wychowawcami i upragnione wakacje.

 Mamy nadzieję, że wakacje dla wszystkich będą szczęśliwym czasem zasłużonego odpoczynku i „naładowania akumulatorów” na przyszły rok szkolny. Rok, w którym po raz pierwszy od kilkunastu lat, powitamy klasy VII szkoły podstawowej. Przed nami zatem rok wielkich zmian i nowych rozwiązań. Dlatego też wszystkim życzymy bezpiecznym i udanych urlopów wakacyjnych, a naszym absolwentom gimnazjum powodzenia w szkołach średnich, abyście zawsze pamiętali o swoich korzeniach, o szkole, która żegnając Was ze smutkiem, mocno trzyma kciuki za nowy Wasz start!!!

 

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.