Logo SP 1 w Słupnie

News

News zdjęcie id 133

Sprzątanie Świata 2017

 

 

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. 

 

Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

 

15 września 2017r. w piątek, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Słupnie, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”.

 

 W akcji wzięli udział uczniowie klas V – VII oraz II i III gimnazjum w liczbie 380 osób wraz z nauczycielami. Koordynatorem tegorocznego „Sprzątania świata” była p. Elżbieta Borkowska, nauczycielka biologii i przyrody. Uczniowie przeszli wzdłuż ul. Spacerową w kierunku dawnej jednostki wojskowej oraz ul. Kozia Góra. 

 

  Dzięki ładnej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy wszystkich uczniów były bardzo zadowalające. Zebrano wiele worków śmieci. Były to głównie: papier, plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki) i puszki aluminiowe. Worki ze śmieciami zostały pozostawione do wywiezienia w wyznaczonych miejscach.

 

 Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne, a kolejna będzie mniej obfita w porozrzucane śmieci. Czynny udział w akcji dał im do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko i czystość otoczenia.

 

 Następnie uczniowie rozeszli się do domów w zadowoleniu z dobrze wykonanej pracy ciesząc się na weekend.

 

 

Opracowała: Małgorzata Wacławek

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.