Szkoła Równych Szans
(wiecej)

Wydarzenia 2014/2015

OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY

W dniu 19 marca w naszej szkole obchodziliśmy  Pierwszy  Dzień  Wiosny.  Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji m.in.:

  •  dzień bez pytania,
  •  muzyka puszczana przez radiowęzeł na długich przerwach,
  • przygotowanie przez klasy IV - VI  i  I - III Gim.  "Wiosennego Graffiti,
  • konkurs na "Najoryginalniejsze wiosenne przebranie",
  • konkurs na  "Najbardziej wiosenną klasę".


WALENTYNKI

Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego wyjątkowo sympatycznie minęły tegoroczne Walentynki w naszej szkole. Już kilka dni przed świętem zakochanych rozpoczęła swoją działalność Poczta Walentynkowa.  Kartki uczniowie mogli wrzucać do specjalnej skrzynki , która znajdowała się w bibliotece szkolnej. 13 lutego walentynki zostały doręczone adresatom przez walentynkowych listonoszy. Dodatkowo dla klas IV – VI i I- III Gim. Samorząd Uczniowski zorganizował bal karnawałowy. Warunkiem uczestnictwa w zabawie było przebranie oraz  dobry humor . Uczestnicy bawili się przy muzyce przygotowanej przez uczniów z klasy III b Gimnazjum.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Katarzyna Jabłońska

Wojciech Milewski

NIECODZIENNA WIZYTA

  5 grudnia odwiedził naszą szkołę gość specjalny. Przebył on bardzo daleką drogę aby do nas dotrzeć. Prosto z Finlandii przyjechał do Zespołu Szkół w Słupnie Święty Mikołaj. Wraz z dwiema śnieżynkami odwiedził wszystkie grupy przedszkolne, klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.  Dzieciaki dostały słodkie upominki. Bardzo dziękujemy Mikołaju i do zobaczenia w święta Bożego Narodzenia. 

Zdjęcia z niecodziennej wizyty Świętego Mikołaja możecie zobaczyć w galerii.

 

 Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

WIECZÓR FILMOWY

W piątek 28 listopada  w naszej szkole odbył się, kolejny już, wieczór filmowy dla gimnazjum, który zorganizowany został dzięki działaniom Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się  w sali nr 14.  Na wieczór przyszło około 30 uczniów z naszego gimnazjum. W repertuarze filmowym mieliśmy filmy  zaproponowane przez uczniów. Atmosfera była bardzo przyjazna, każdy w gronie swych przyjaciół mógł odpocząć  oglądając jednocześnie film.  Aby poczuć się jak w prawdziwym kinie każdy z widzów otrzymał popcorn.

Podsumowując, wieczór filmowy bardzo się udał.

 A już dziś zapraszamy na kolejną edycję wieczoru filmowego, która odbędzie się w drugim semestrze!

                                                                                        Samorząd Uczniowski

 

WIECZÓR ANDRZEJKOWY

Dnia 25.11.2014r. w naszej szkole odbył się wieczór andrzejkowy. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele atrakcji dla dzieci z klas IV – VI. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby. Każde dziecko miało możliwość poznania swojej wróżby na bliższą i dalszą przyszłość oczywiście z „przymrużeniem oka”. Uczniowie  mogli wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Zabawy, uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny wieczór andrzejkowy.

 

Mateusz Pyszkiewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków  i pozytywnych emocji.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hallo” (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

W piątek 21 listopada korytarze naszej szkoły zostały udekorowane plakatami promującymi ten dzień. Przykładem życzliwości i dobroci były wzajemne uśmiechy i życzliwe traktowanie siebie, szczególnie zwracano uwagę na słowa proszę, przepraszam i dziękuję.  Aby zachęcić uczniów do życzliwego zachowywania się wobec siebie każdy uczeń otrzymał do przypięcia uśmiechniętą buźkę.

Dzień Życzliwości powoli wpisuje się w tradycję naszej szkoły. Jest to wspaniała okazja, żeby uświadomić sobie, że życzliwość obowiązuje nas zawsze i każdy dzień powinien być pełen wzajemnej serdeczności i uprzejmości.

 

Pamiętajcie – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.!!!!!!!!!

                                                                                 Samorząd Uczniowski 


 

 

DYSKOTEKA SZKOLNA

  22 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla klas IV - VI Szkoły Podstawowej oraz 1-3 Gim. Organizatorami zabawy byli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami.

Zabawa zaczęła się o godz. 16.30 i trwała 3 godziny. Łącznie bawiło się  ponad 100 osób . Wszyscy mieli świetne humory. 

Mamy nadzieję, iż już niedługo spotkamy się na kolejnej wspólnej dyskotece i innych zabawach.

Paulina Gajewska

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYBORY NA PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

 We wrześniu odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku na to stanowisko kandydowało aż siedem osób.

 W przeddzień wyborów odbyła się kampania wyborcza. Uczniowie mogli poznać program wyborczy kandydatów.

Młodzież głosowała na wcześniej przygotowanych kartach wyborczych. Po oddaniu głosu wrzucali swoje karty do urny. Pracownicy szkoły też mogli oddać swoje głosy na wybranego kandydata.

 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2014/2015 została Paulina Gajewska a zastępcą Mateusz Pyszkiewicz.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.!!!!!!

 Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego p. Katarzyna Jabłońska i p. Wojciech Milewski.

Katarzyna Jabłońska

<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA