Szkoła Równych Szans
(wiecej)

Wydarzenia 2013/2014

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. 12 stycznia pomagaliśmy Jurkowi Owsiakowi zbierać fundusze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W tym roku wolontariuszami WOŚP w naszej szkole byli; Katarzyna Matysiak, Monika Matysiak, Adrian Dominiak, Katarzyna Majewska, Weronika Świderska, Marysia Dominiak, Kamila Kozłowska, Justyna Świerżewska, Dominika Konikowska, Agata Grotkowska, Agata Żyra, Angelika Giera, Aleksandra Szyłak, Kacper Majewski, Karolina Pietrzak, Karolina Nikorowska.

                            
                                                              Bardzo dziękuję wszystkim wolontariuszom za pomoc i wytrwałość !!!
                                                                                                             opiekun szkolnego wolontariatu
                                                                                                                    Katarzyna Jabłońska 

Uczniowie  z Zespołu Szkół w Słupnie zebrali 2 391 97 zł.

PODCZAS XXII FINAŁU WOLONTARIUSZE Z GMINY RADZYMIN ZEBRALI 24 759,46 zł.                   

GWIAZDKA DLA AFRYKI - PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF

Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. A wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra czy tężec. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. Niestety wiele dzieci nie otrzymuje podstawowych szczepień. Problem ten dotyczy także Sierra Leone, jednego z najbiedniejszych krajów na świecie.

W zeszłym roku sprzedając laleczki UNICEF pomagaliśmy zbierać pieniążki na zakup szczepionek dla dzieci w Czadzie. W tym roku będziemy zbierać środki na zakup szczepionek dla maluchów z Sierra Leone.

Jeśli chcesz im pomóc zapoznaj się z poniższa informacją.

Co trzeba zrobić? 

--Przygotować puste pudełeczka na prezenty owinięte wstążeczka.(Format i technika wykonania pudełeczka jest dowolna)

Gdzie składać przygotowane pudełeczka?

--W bibliotece szkolnej do 12 grudnia 2013 roku.

Wszystkie przygotowane przez dzieci i młodzież „prezenty” zostaną wystawione podczas specjalnie zorganizowanego przedświątecznego kiermaszu, a zaproszeni goście będą mogli wesprzeć akcję UNICEF – „Gwiazdka dla Afryki”.  Zebrane pieniążki prześlemy na konto fundacji.  Udział w akcji mogą wziąć wszyscy uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy naszej szkoły.

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pani Katarzyna Jabłońska.

 

 

 

 

 

GÓRA GROSZA

Nasza szkoła co roku bierze udział w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA. Jej głównym celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. W dniach od 25 listopada do 6 grudnia zbieraliśmy miedziaki w szkole. Grosik do grosika i uzbierała się niezła sumka - 1,206,25 zł.

Koordynatorem akcji w naszej szkole jest Pani Katarzyna Jabłońska.
 

<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA