Szkoła Równych Szans
(wiecej)

Wydarzenia 2013/2014

 

Pożegnania nadszedł czas…

 Rok szkolny 2013/2014 dobiega końcu. Kończy się zatem kadencja SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Korzystając zatem z okazji pragniemy podziękować dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, a szczególnie wszystkim uczniom Zespołu Szkół w Słupnie za pomoc w realizacji zadań samorządowych. Mamy nadzieję, że wszystkim podobała się propozycja naszych działań, a „Noc Filmów”, „Bal karnawałowy” czy organizowane konkursy pozostaną w Waszej pamięci.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego 2013/2014

 

*************************************************************

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „SUPER KLASA”

 We wtorek 24-06-2017r. odbył się finał całorocznego konkursu „SUPER KLASA”. Emocje były ogromne. Wszyscy w napięciu oczekiwali na werdykt. Były brawa i mnóstwo słodkości… Dlaczego?

Wyglądało to niby zwyczajna akademia. Klasa Ia gimnazjum, przywitała wszystkich trawestacją II cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. Parafraza utworu literackiego polegała na przełożeniu go na środowisko szkolne. Duchy lekkie reprezentowali uczniowie klas I-III SP, którzy nie dostali nigdy złego stopnia, duchy pośrednie – uczeń, któremu grozi „nieprzejście do drugiej klasy”, natomiast Widmo Złego Pana ujrzeliśmy w postaci wspaniałego KUJONA. Prowadzący obrzęd GUŚLARZ, dawał zebranym słuszne uwagi, które mają pomóc w ukończeniu szkoły J

 Po krótkim, satyrycznym wstępie przyszedł czas na rozdanie nagród. W zaklejonych kopertach przybyły wyniki.

Nagrodzonym klasom, które zajęły I miejsce PRZEWODNICZĄCY wręczył wspaniałe torty dla SUPER KLAS. Fajerwerki, fanfary i wspaniała piosenka… były nagrodą dla klasy IVb i Ia – które otrzymało miano SUPER KLAS!!!

 Dla klas, które zajęły II i III miejsce również były nagrody - czekały na uczniów przepyszne rurki z bitą śmietaną J 

Nagrody wywołały słodkie uśmiechy na twarzach zwycięzców. Cały rok intensywnie pracowali więc zasłużyli na tak przepyszną niespodziankę Poniżej wyniki konkursu.

WYNIKI KONKURSU "SUPER KLASA"

Szkoła podstawowa

I miejsce - klasa IVb = 16 słoneczek z konkursów + 2 słoneczka za najwyższą średnią klasy i średnią indywidualną na I semestr + 2 słoneczka za najwyższą średnią klasy i średnią indywidualną na koniec roku szkolnego = 20 słoneczek

II miejsce - klasa IVa = 17 słoneczek z konkursów

III miejsce - klasa Vb = 12 słoneczek z konkursów + 1 słoneczko za najwyższą frekwencję klasy w I semestrze + 1 słoneczko za najwyższą frekwencję klasy w roku szkolnym = 14 słoneczek

IV miejsce - klasa VIb i klasa Va = 10 słoneczek

V miejsce - klasa VIa = 9 słoneczek

Gimnazjum

I miejsce - klasa Ia = 14 słoneczek za konkursy + 2 słoneczka za najwyższą średnią indywidualną i frekwencję klasy na I semestr + 1 słoneczko za najwyższą frekwencję klasy w roku szkolnym = 17 słoneczek

II miejsce - klasa Ib = 15 słoneczek za konkursy + 1 za najwyższą średnią indywidualną na koniec roku szkolnego = 16 słoneczek

III miejsce - klasa IIa = 10 słoneczek

IV miejsce - klasa IIIa = 9 słoneczek

V miejsce - klasa IIb = 8 słoneczek

VI miejsce - klasa IIIb - 7 słoneczek

 

Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, zaangażowanie i rywalizację fair –play.

************************************************************

 

Ostatnie zadanie za NAMI. Miesiąc maj dostarczył nam wielu emocji, ponieważ w ramach konkursu „Super klasa” uczniowie klas IV-VI SP i I-III gimnazjum, mieli za zadanie przygotować miłą niespodziankę dla swoich młodszych kolegów z klas 0 i I-III SP.

Każda klasa otrzymała przydzieloną „malutką klasę”. Pomysłów wiele – zawody sportowe, własnoręcznie zrobione upominki, odwiedziny zwierzaków, słodkości, a wszystko po to, aby udowodnić maluchom, że te STARSZE, WIELKOLUDY J chodzące po korytarzu, to naprawdę sympatyczni koledzy starszych klas. Myślimy, że zadanie zostało zrealizowane wzorcowo i uczniowie klas, którzy wywiązali się z zadania, byli naprawdę zachwyceni miłą niespodzianką.

RODZICE DZIECIOM

  Kolejny miesiąc przyniósł następne zadanie, w ramach konkursu „Super Klasa”. W styczniu uczniowie przygotowywali „wywiadówkę inaczej”. Dlatego też w tym miesiącu przyszedł czas na rodziców. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez rodziców niespodzianki dla uczniów. Tematyka dowolna, czas realizacji także. Miało być miło i przyjemnie. Jak było?
Pomysłowość niektórych rodziców wszystkich zaskoczyła. Rodzice uczniów klasy 1b gimnazjum zorganizowali „kino” w szkole, zamówili pizzę i przygotowali słodki poczęstunek dla swych pociech. Rodzice uczniów klasy 1a gimnazjum również postanowili przygotować poczęstunek dla swoich pociech. Jednak zamiast pizzy były kiełbaski. Uczniowie bowiem pod opieką wychowawcy i rodziców wyruszyli na ognisko klasowe. Rodzice uczniów ze szkoły podstawowej również stanęli na wysokości zadania. Uczniowie klasy 4b wzięli udział w kursie kulinarnym, na którym nauczyli się przygotowywania różnorodnych, smakowitych potraw. Na inny pomysł wpadli rodzice uczniów z klasy 6a, którzy spędzili wspólnie czas na zabawach integracyjnych – grali w squasha, kręgle oraz moczyli się w basenie. Pozostałe klasy również spędzały miłe popołudnia z rodzicami. Grali w różnorodne gry zespołowe w świetle płonącego ogniska.
Jednym słowem, rodzice nagrodzili swoje pociechy w różny sposób. Niezależnie jednak od wybranej formy, wszyscy bawili się doskonale i podkreślali, że wspólnie spędzony czas był niepowtarzalny.

Aleksandra Czułek, kl. Ib

DZIECI- RODZICOM, CZYLI WYWIADÓWKA INACZEJ

 

30 stycznia bieżącego roku zaprosiliśmy naszych rodziców na zebranie.  Mimo mroźnej i śnieżnej aury frekwencja była bardzo wysoka. Dlaczego? Ponieważ nie było to „normalne” zebranie. Nasi rodzice, oprócz informacji na temat postępów w nauce oraz zachowania, mieli okazję uczestniczyć w kolejnym etapie konkursu ,,Super Klasa’’. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu ,,wywiadówki inaczej’’. Pomysły były różne: od przedstawień, po ankiety i gry. Cel jeden – integracja zespołu klasowego, a w zasadzie zespołu klasowego i rodzicielskiego.
Klasa IVa dużo wierszy powiedziała i wzruszającą piosenkę zaśpiewała, dziewczynki pięknie zatańczyły, wszyscy listy rodzicom wręczyli. Natomiast klasa IV b czas spędziła bawiąc się.  Va grała w dwa ognie oraz w berka, jadła banany i soczyste mandarynki, a Vb zaprezentowała przedstawienie ,,Kot w butach ‘’ oraz słodkim poczęstunkiem wszystkich powitała. Do klasy VIa  Królowa Elżbieta zawitała oraz ,,Five o’clock Tea’’ przygotowała.  W programie znalazła się: żartobliwa prezentacja, dyktando do melodii piosenki zespołu Budka Suflera pt. ,,Takie tango’’, pantomima przedstawiająca lekcję matematyki, występ magika oraz na zakończenie runda potyczek warcabowych z mistrzem.  VIb rozdała rodzicom i uczniom ankiety, których celem było poznawanie siebie nawzajem. Następnie odbyły się ,,Kalambury’’.
W gimnazjum podobnie pomysłów było wiele. Klasa  Ia w krótkiej satyrycznej opowieści przedstawiła rodzicom, jak minęło im pierwsze półrocze w gimnazjum, a po części artystycznej słowami Janusza Korczaka uświadomili rodzicom, że nie są już małymi dziećmi, a pełnoprawnymi GIMNAZJALISTAMI Zespołu Szkół w Słupnie. Na osłodzenie rodzicom momentu wręczenia ocen uczniowie podali słodki poczęstunek oraz gorące napoje. Klasa Ib wymyśliła zebranie pt. ,,Plastusiowy Pamiętnik’’.  Pierwszym zadaniem była ankieta o latach szkolnych oraz quiz z wiedzy I klasy gimnazjum. Na zakończenie rodzice rysowali plastusia z zamkniętymi oczami oraz grali w państwa – miasta przeciwko dzieciom. Klasa IIa przygotowała walentynkowe niespodzianki, zaczynając od wiszących serduszek, a kończąc na podarunku dla rodziców- lizaka z miłym napisem. Na zebraniu w klasie IIb uczniowie rozbawiali rodziców przedstawieniem, które sami opracowali oraz wręczyli wizytówki  z ocenami.
Minione zebranie było miłą odskocznią od codzienności. Widok uśmiechniętych uczniów oraz rodziców jest nie do opisania. Zero smutku i złości, tylko radość. Jednym słowem, oby wszystkie zebrania były takie …

Paulina Puławska, kl. Ia

 

 

Samorząd Uczniowski wciąż zaskakuje nowymi pomysłami!!!

24 stycznia w naszej szkole, po raz pierwszy, odbył się, zainicjowany i zorganizowany przez Samorząd Uczniowski, Wieczór Filmowy.

Chętni uczniowie gimnazjum zebrali się o godzinie 17.30 w salach 19, 20, aby wspólnie obejrzeć dwa filmy. Pierwszym filmem była, dobrze wszystkim znana, polska komedia „Chłopaki nie płaczą” w reżyserii Olafa Lubaszenki, drugim zaś amerykańska komedia „Dyktator” reżyserowana przez Larry'ego Charlesa.

Oba filmy przypadły uczniom do gustu. Niestety, czasami na sali panował gwar i ciężko było coś usłyszeć. Mimo to, uczniowie dobrze się bawili, a popcorn i mały soczek, który otrzymali na wstępie umilił czas i pozwolił poczuć się jak na prawdziwym seansie filmowym.

Po obejrzeniu filmów uczestnicy wieczoru, pod eskortą przedstawicieli SU, ładnie po sobie posprzątali i wyszli ze szkoły zadowoleni oraz chętni do wzięcia udziału w kolejnym takim spotkaniu.

Agata Żyra


 

Nasze akcje

Pada śnieg, pada śnieg, dzwonią dzwonki sań,

nasz Mikołaj jest już blisko…. Hahahahaha

 

9 grudnia w naszej szkole przywitaliśmy specjalnego gościa, który przebył setki kilometrów, aby odwiedzić uczniów naszej szkoły i z okazji swych imienin pozostawić im słodki poczęstunek.

Tuż po godzinie 8.00 na korytarzu Zespołu Szkół w Słupnie rozbrzmiała piosenka „Pada śnieg…”, chwile później można było usłyszeć dzwonek, a potem sprytny elf wbiegał do każdej klasy z informacji dla dzieci, że…. już jest, już dotarł…. i wtedy w otoczeniu przepięknych śnieżynek i elfów przyszedł nasz gość. „Czy są tu jakieś grzeczne dzieci?” – zapytał Święty Mikołaj, po czym z pomocą swoich elfów i śnieżynek wprowadził dzieci i młodzież w nastrój zbliżających się świąt, pozostawiając na pamiątkę każdemu słodki upominek.

Zdjęcia z tej wizyty dostępne są w galerii.

 

Wróżby w rytmie muzyki…

Ostatnie dni listopada w naszej szkole przebiegły pod hasłem „Andrzejki”. Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania, proponując wszystkim uczniom  miłe spędzenie popołudnia w rytmie muzyki. Zaprosiliśmy społeczność szkolną na dyskotekę z poczęstunkiem. Pierwsza odbyła się dla uczniów klas IV-VI, a druga dla gimnazjalistów. Głośne rytmy muzyki zagoniły do tańca nawet najbardziej niechętnych. Zabawy było co nie miara, a młodzież i dzieci z uśmiechem na ustach do dziś wspominają przygotowane zabawy.

 

 W piątek 11.10.2013r. w naszej szkole odbędzie się konkurs na „NAJKULTURALNIEJSZEGO ucznia i nauczyciela”. W każdej klasie zostanie wyznaczony strażnik KULTURY, który przyznawać będzie najgrzeczniejszym i najsympatyczniejszym osobom uśmiechy. Ten, kto w piątek zbierze ich najwięcej, WYGRYWA !!!

 Jednocześnie z okazji zbliżającego się DNIA EDUKACJI NARODOWEJ zbieramy głosy na najsympatyczniejszego nauczyciela ZESPOŁU SZKÓŁ W SŁUPNIE. Głosy będzie można oddawać przez cały tydzień do specjalnie przygotowanej urny wyborczej, która znajdować się będzie na holu obok pokoju nauczycielskiego. 

   

Nie taka szkoła nudna, jak ją malują

 11 października 2013 roku był dniem bardzo ciekawym, choć z pozoru zwykłym. O godzinie 8:00 odbył się apel, w całości przygotowany przez Samorząd Uczniowski, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przewodniczący Samorządu, Krystian Świderski oraz zastępczyni Agata Żyra, w imieniu uczniów dziękowali za przekazywaną naukę wszystkim nauczycielom oraz przepraszali za złe zachowanie. Następnie udaliśmy się na lekcje. 

 Dzień zapowiadał się całkiem zwyczajnie, ale już na następnej przerwie przywitali nas „Strażnicy Uśmiechu”. Pierwszą reakcją uczniów było zdziwienie i pytania: „o co chodzi?”. Otóż miniony piątek był dniem uśmiechu i bycia sympatycznym. Uczniowie byli bardzo rozpromienieni oraz zadowoleni. Strażnicy każdemu uczniowi, który był sympatyczny wobec innych, dawali pamiątkową naklejkę z namalowanym uśmiechem. Osoba z największą ilością naklejek zostawała najsympatyczniejszym uczniem. Dlatego też uczniowie naszej szkoły byli uśmiechnięci jeszcze bardziej niż zwykle. Spotykając grupkę uczniów klas 3 gimnazjalnych spytałem ich o opinię na temat tej inicjatywy. Odpowiedź była krótka i klarowna: „Jest to ciekawa inicjatywa, która sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej uśmiechnięci niż zwykle”. Sam widok osób z przyklejoną do ubrania naklejką był zabawny i powodował uśmiech na twarzach.

Nad przebiegiem akcji czuwały wyznaczone przez Samorząd Uczniowski uczennice – Aleksandra Czułek oraz Paulina Puławska, które doskonale wywiązały się z powierzonego zadania.

 Miniony piątek był miłą odskocznią od codzienności. Widok uśmiechniętych uczniów jest nie do opisania. Zero smutku i złości, tylko radość. Jest to częsty widok w naszej szkole, lecz tego dnia radość i uśmiech były jeszcze częstsze.

11 października był miłym dniem, który z pewnością należy powtarzać.

 Maciej Sochacki kl. IIIB  

 Uwaga, uwaga !!! Samorząd Uczniowski rozpoczął swą pracę, a tym samym ogłosił pierwszy konkurs.

Konkurs „Super klasa”.

CEL: Celem konkursu jest promowanie kulturalnych zachowań na terenie szkoły, integracja zespołów klasowych, poszerzenie umiejętności wyszukiwania informacji oraz promowanie gazetki szkolnej „Echo szkoły”.

 

Sposób realizacji: W każdym miesiącu klasa będzie miała do wykonania inne zadanie, za które zdobywać będzie punkty (w formie słoneczek). Co miesiąc można zdobyć od 1 do 3 słoneczek. Tablica punktacji umieszczona będzie na tablicy Samorządu Uczniowskiego. Rozstrzygnięciem konkursu będzie turniej wiedzy o szkole i nauczycielach, gdzie uczniowie również będą uzyskiwać punkty, przeliczane na słoneczka (3 punkty – 1 słoneczko). Klasa, która uzyska największą ilość słoneczek, wygrywa konkurs, zyskując miano „wykształconej i kulturalnej klasy Zespołu Szkół w Słupnie”.

 

Dodatkowa punktacja: Przez cały rok szkolny 2013/2014, kiedy odbywać się będzie konkurs, prócz zadań konkursowych, klasa może otrzymać dodatkowe „słoneczko” za:

- promowanie kulturalnego zachowania na terenie szkoły,

 

- systematyczne noszenie jednolitego stroju szkolnego,

 

- systematyczne uczęszczanie na zajęcia lekcyjne,

 

- organizowanie pomocy dla młodszych uczniów,

 

- pomoc i zaangażowanie przy różnorodnych imprezach szkolnych.

 

 

O dodatkowe „słoneczko” dla klasy wnioskuje jej wychowawca. O przyznaniu punktów decydują opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
Organizator: Samorząd UczniowskiTermin realizacji: rok szkolny 2013/2014
 Uczestnicy: uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klas I – III gimnazjum.
 

 Forma realizacji: konkurs pomiędzy klasami


NAD PRAWIDŁOWYM PRZEBIEGIEM KONKURSU ORAZ PRZYZNAWANIEM PUNKTÓW CZUWAJĄ OPIEKUNOWIE SAMORZĄDU SZKOLNEGO w roku szkolnym 2013/2014 –

p. Patrycja Kuś oraz p. Joanna Rosz.

 

ETAPY KONKURSU:

MIESIĄC PREZENTACJI – wrzesień 

 

 PIERWSZE ZADANIE 

 Uczniowie wykonują plakat w formacie A1 lub A0.

 
Plakat można wykonać dowolną techniką. Każda klasa może zgłosić do konkursu jeden plakat. Plakat ma reklamować klasę. Przy wykonaniu plakatów może pracować dowolna liczba uczniów danej klasy.
 

DRUGIE ZADANIE

 Uczniowie piszą artykuł reklamujący klasę do gazetki szkolnej. 

Wykonane plakaty i artykuły należy dostarczyć do 30.09.2013r. do p. Patrycji Kuś lub p. Joanny Rosz.

 Przygotowane plakaty obejrzeć będzie można na korytarzach Zespołu Szkół w Słupnie, natomiast artykuły reklamujące klasy, będą kolejno ukazywać się na łamach gazetki szkolnej „Echo szkoły”. 

 MIESIĄC TRADYCJI – październik

 ZADANIE: Uczniowie przygotowują plakaty promujące symbole Polski ich historię. Każdy plakat promuje jeden symbol: kl. IV SP i I gimnazjum - godło; kl. V i II gimnazjum- hymn, kl. VI i III gimnazjum– barwy narodowe.  

Wykonane plakaty i artykuły należy dostarczyć do 28.10.2013r. do p. Patrycji Kuś lub p. Joanna Rosz. Przygotowane plakaty obejrzeć będzie można na korytarzach Zespołu Szkół w Słupnie.

 
 MIESIĄC TWÓRCZEJ PRACY– listopad
 

 ZADANIE: Uczniowie muszą wykonać plakaty na wystawę. Plakat ma przedstawiać wybranego autora lektury szkolnej – jego biografię i twórczość. 

  Wykonane plakaty i artykuły należy dostarczyć do 29.11.2013r. do p. Patrycji Kuś lub p. Joanny Rosz. Przygotowane plakaty obejrzeć będzie można na korytarzach Zespołu Szkół w Słupnie. 

  MIESIĄC TALENTÓW – grudzień 

ZADANIE: Klasy przygotowują kartki, ozdoby świąteczne, stroiki na SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY. Ocenie podlegać będą: pomysłowość i estetyka wykonanych rekwizytów, a także forma ich prezentacji.

 

 MIESIĄC „Dzieci dla Rodziców” – styczeń  

ZADANIE: Każda klasa przygotowuje „wywiadówkę inaczej”. Pomysł i prezentacja na „wywiadówkę” zależy od klasy. Warunkiem zaliczenia tego konkursu jest dostarczenie reportażu z „wywiadówki”.

 Reportaże należy dostarczyć do p. Patrycji Kuś lub p. Joanny Rosz do dn. 03.02.2014r.   

MIESIĄC „Rodzice dla Dzieci” - luty

 
ZADANIE :
Rodzice przygotowują dla dzieci wspólne wyjście, zabawę np. kulig klasowy. Warunkiem zaliczenia tego konkursu jest dostarczenie reportażu z wycieczki, zabawy.
 

Reportaże należy dostarczyć do p. Patrycji Kuś lub p. Joanny Rosz do dn. 04.03.2014r.

 

MIESIĄC „SZKOŁA W RUCHU” - marzec

 
ZADANIE: 
Każda z klas organizuje wyjazd na basen. Ze wspólnego wyjazdu uczniowie przygotowują fotorelacje.
 

Fotorelacje należy dostarczyć do p. Patrycji Kuś lub p. Joanny Rosz do dn. 07.04.2014r.

 

MIESIĄC „COOL-TURY”– maj

 ZADANIE: Uczniowie danej klasy na początku miesiąca wylosują klasę, dla której przygotują miłą niespodziankę np. własnoręcznie wykonane upominki, pomoc przy odrabianiu lekcji, wspólne zajęcia sportowe itp.  

Ocenie podlegać będzie forma „niespodzianki”, jej prezentacja  i zaangażowanie wszystkich uczniów.

 

TURNIEJ WIEDZY „MOJA SZKOŁA”, czyli podsumowanie rywalizacji - czerwiec

 
ZADANIE: 
Każda klasa będzie musiała wybrać 3 przedstawicieli, którzy podczas turnieju będą reprezentować klasę. Pytanie konkursowe dotyczyć będą Zespołu Szkół w Słupnie oraz pracujących w nim nauczycieli. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA