Szkoła Równych Szans
(wiecej)

Wydarzenia 2012/2013

"WSZYSTKIE KOLORY SWIATA" PROJEKT UNICEF

W tym roku szkolnym w naszej szkole realizowany jest projekt 

UNICEF

„ Wszystkie kolory Świata”.

W ramach akcji uczniowie  przygotowywali  specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie jest  zwykłą szmacianą lalką – jest  symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci  same zdecydowały,  z  jakiego kraju  pochodzi  ich laleczka, jak  ma na imię,  i jakie jest jej  hobby. Tymi informacjami uzupełniły  „akt urodzenia”  laleczki. Szmaciane lalki będą sprzedawane 24 stycznia przed zebraniem z rodzicami. Koszt laleczki minimum 10zł. Zebrane pieniążki w całości będą przekazane na konto UNICEF. Koordynatorem akcji  w naszej szkole jest pani Katarzyna Jabłońska.

Każdego roku ponad 1,5 miliona dzieci umiera z powodu chorób, którym można zapobiec. Jednak wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda, aby ratować życie dzieci na wielką skalę. Niestety, ponad 24 miliony dzieci, które rodzą się co roku, nie otrzymuje podstawowych szczepień niezbędnych w pierwszych latach życia. Ten niezwykle poważny problem dotyczy także Czadu, jednego z najbiedniejszych krajów świata. Obok trwającego kryzysu żywnościowego, Czad boryka się z epidemiami polio, odry, zapalenia opon mózgowych i cholery. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień jak największej liczby dzieci  w Czadzie , tak, aby ograniczyć  śmiertelność dzieci  spowodowaną tymi chorobami. Projekt  „Wszystkie kolory świata”  jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci  w Czadzie.

 


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXI Finał WOŚP odbył się 13 stycznia 2013 r. W tym roku WOŚP  działał pod hasłem

"Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów".

Pieniądze ze zbiórki mają być

podzielone na pół.  Jedna część wspomoże dziecięce placówki, pozostała ośrodki 

 opiekuńczo-lecznicze opieki długoterminowej dla osób starszych. Nasi wolontariusze zebrali w tym roku aż 4 278,48zł!!!

Oto lista dwudziestu uczniów Zespołu Szkół

w Słupnie,  którzy zbierali pieniążki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

- Adrian Dominiak

- Kacper Majewski

- Małgorzata Smolińska

- Kasia Jamro

- Dominika Chrustowska

- Paulina Bednarska

- Karolina Kosińska

- Agata  Żyra

- Karolina Pietrzak

- Ola Augustyniak

- Kinga Żmijewska

- Gołdys Maja

- Kasia Matysiak

- Karolina Bukowiec

- Aleksandra Pisarek

- Marta Sobolewska

- Sieradzka Daria

- Sandra Sobolewska

- Paulina Puławska

- Weronika Kucharczyk

Opiekę nad wolontariuszami sprawowały panie Katarzyna Jabłońska i Joanna Myśliwiec.

A U NAS BYŁ MIKOŁAJ...

Znajomy dźwięk dzwonka na korytarzu - dzyń, dzyń, dzyń...Czy to awaria prądu i nie działa zwykły dzwonek? Zastanawiały się dzieci z edukacji wczesnoszkolnej. Jednak nie tym razem. 6 grudnia 2012r. wszystkie grupy przedszkolne, klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum odwiedził Święty Mikołaj ze swoją świtą (Elfów i Śnieżynek). Dzieciaki dostały słodkie upominki, zaś nauczyciele pięknie wykonane kartki z życzeniami oraz choineczki. Bardzo dziękujemy Mikołaju i do zobaczenia w święta Bożego Narodzenia. 

Zdjęcia dostępne są w internetowej galerii.

AKCJA NAKRĘTKA - NOWA EDYCJA

W  roku szkolnym 2012/2013 powraciła do nas akcja „NAKRĘTKA”. Nakrętki zbieraliśmy aż do końca maja. Raz w miesiącu ważyliśmy je - NIE LICZYMY. Za zbiórkę w poszczególnych klasach odpowiedzialne były osoby, które należą do Samorządu Uczniowskiego. Koordynatorem tej  akcji była pani Katarzyna Jabłońska i pani Joanna Myśliwiec.

Pierwsze ważenie nakrętek odbyło się 18 października o godz.12. Uczniowie Zespołu Szkół w Słupnie zebrali razem 155kg nakrętek. Rywalizajcę klas wygrała kl. IIa Gimnazjum - uczniowie tej klasy zebrali aż 17kg nakrętek.

Kolejne wielkie ważenie korków zbieranych przez uczniów Zespołu Szkół w Słupnie odbyło się 22 listopada 2012r. o godz. 12 w gabinecie profilaktycznym. Wszystkie klasy zebrały łącznie ponad 170kg nakrętek, zaś rywalizację klas wygrała IIB SP.

W dniu 21 lutego odbyło się kolejne wielkie ważenie korków w ramach akcji NAKRĘTKA. Zebraliśmy łącznie aż 167,5kg nakrętek. Dziękujemy i liczymy na co najmniej taki rezultat w przyszłym miesiącu.


W kolejnym wielkim ważeniu w ramach akcji NAKRĘTKA, które odbyło się 18 kwietnia 2013r w naszej szkole zebraliśmy aż 168,5kg korków.Rywalizację klas ponownie wygrała klasa IIB. Za miesiąc ostatnie ważenie nakrętek w tym roku szkolnym. Wkręćcie się w pomaganie!!!

W dniu 23 maja 2013r. po raz ostatni w tym roku szkolnym wszystkie klasy Zespołu Szkół w Słupnie miały okazję włączyć się w charytatywną akcję "Nakrętka". Jak co miesiąc, tak i tym razem uczniowie nie zawiedli i łącznie zebrali aż 179kg plasikowych zakrętek. Najwięcej bo aż 39kg nakrętek przyniosła klasa IIIA.

Mamy nadzieję że dołączycie do naszej akcji charytatywnej również w przyszłym roku szkolnym. Pamiętajcie, że niewielkim wysiłkiem możecie komuś bezinteresownie pomóc.

Koordynatorki akcji


<<   Wrzesień   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
                1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA