Logo SP 1 w Słupnie

2018/2019

Wycieczka klas 5 i 6 na lekcję w kinie.

      Dnia 29 października 2018r. uczniowie klas piątych i szóstych wraz z wychowawcami wybrali się do Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie na lekcje w kinie pt., Co na ekranie z książki zostanie? O ekranizacjach i adaptacjach filmowych.

Uczniowie podczas lekcji poznali różnicę między ekranizacja a adaptacją, dowiedzieli się, które z ich ulubionych filmów są adaptacjami książek, odkryli, że można zekranizować sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry i klocki, zobaczyli, jak wygląda praca nad adaptacją lektur szkolnych, dowiedzieli się, czym jest scenopis oraz przekonali się, dlaczego filmem nie można zastąpić czytania książki.

W drugiej części dzieci obejrzały ciekawy film pt.,, Ania z Zielonego Wzgórza”.

Uczniowie naszej szkoły pozytywnie wypowiadali się na temat lekcji i filmu; podczas pobytu w kinie można było zaobserwować, zaciekawienie tematyką lekcji.

Powierża Ewa


Wycieczka klas Ia i Ib.

         12 października klasy Ia oraz Ib wraz z wychowawcami panią Grażyną Kozon i panią Michaliną Jaroszewską pojechały na wycieczkę do Kina Kultura w Wołominie i wybrały się w podróż do krainy dzieciństwa.

         Spektakl „Opowieści z naszego dzieciństwa” przygotowany został z myślą o przypomnieniu baśni, niosących pozytywne i ponadczasowe przesłania. Narratorem opowieści był Ole Zmruż-oczko, który przedstawiał dzieciom coraz to nowe „bajki na dobranoc”. Każda z baśni niosła morał, naukę aktualną i dziś.

         Piękna jesienna pogoda pozwoliła na długi spacer, który okazał się wspaniałą lekcją przyrodniczą oraz społeczną. Uczniowie przed spektaklem mieli możliwość rozmowy oraz zadumy pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II.

Michalina Jaroszewska

Grażyna Kozon


Dzieci z klasy 0a w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

          25 października dzieci z grupy „0”A były na wycieczce w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie mogły poznać   historię oraz dzieje przepięknej i niepowtarzalnej rezydencji króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W czasie lekcji muzealnej pt. "Z wizytą u króla", mieliśmy okazję podziwiać i zachwycać się pięknem wystroju rezydencji  spacerując po królewskich apartamentach.

         Zobaczyliśmy, w co ubierał się król, i przekonaliśmy się, ile czasu zajmowało mu przepasanie się pasem kontuszowym. Sami spróbowaliśmy ubrać się w szlachecki pas i poczuliśmy się jak królowie!

        Bardzo zauroczyła nas  sypialnia królowej Marysieńki z wieloma pięknie haftowanymi tkaninami, dużym lustrem w przepięknych złotych ramach oraz wieloma pamiątkami z jej życia.

       W drodze powrotnej, mimo deszczowej pogody odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

      Z wycieczki dzieci wróciły pełne wrażeń i z kolejną zdobytą wiedzą.

                                                                                                               M. Getka


Wyjazd do Parku Trampolin AIRO

          18 października 2018 r. uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami oraz nauczycielami wspomagającymi uczestniczyli w wycieczce do Parku Trampolin AIRO oraz Sali Zabaw Kids Space w Warszawie.

      Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie skorzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Całość atrakcji pod nazwą "Odlotowy wf w AIRO".

      Zwieńczeniem wycieczki był dwugodzinny pobyt w Sali Zabaw Kids Space. Pobyt w AIRO i Kids Space sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.


M.Olszewska


Klasy 4a i 4b wTeatrze Palladium

         18 października to idealny moment na wizytę w Teatrze. Tym razem klasy IV udały się do Teatru Palladium na spektakl pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".

      Powieść Lucy Maud Montgomery została przedstawiona w klasycznej konwencji, dzięki czemu uczniowie mogli obcować z taką formą sztuki.

      "Ania z Zielonego wzgórza" to zabawna, ale i sentymentalna opowieść, która sprawiła, że niejednemu uczniowiu zakręciła się łezka w oku. W spektaklu zostały przedstawione losy Ani od jej przyjazdu na Zielone Wzgórze do czasów studenckich. A rudowłosa Ania, która jest niezwykle żywiołowa, wygadana i posiada olbrzymią wyobraźnię i wrażliwość, sprawiła, że nasze dzieciaki mogły poznać ówczesne życie w bardzo przystępny sposób. Pokazała, w jaki sposób dzięki pogodzie ducha można poradzić sobie z przeciwnościami losu.

      Spektakl bardzo się podobał zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Podzielony został na kilka części, dzięki czemu uczniowie z niecierpliwością czekali na kolejną część i kolejne losy Ani.

      Cieszymy się, że pierwsza poważna wycieczka okazała się bardzo udana.

M. Moczkowska, K. Jabłońska


Wycieczka - Twierdza Modlin

                10 października w piękny i słoneczny jesienny dzień, uczniowie klas 7a i 7b wraz z wychowawcami udali się na zwidzenie Twierdzy w Modlinie. 

                Na początek odbyło się 3 godzinne zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem. Mieliśmy okazję zobaczyć obiekty znajdujące się w obwodzie zewnętrznym Twierdzy np. Reduta Napoleona, Brama Ks. Poniatowskiego, Brama Północna, Kasyno oficerskie z zewnątrz, Działobitnia Gen. Dehna, schron Płk Piętki (zwiedzanie budowli podziemnej - chodnika kontrminowego zamieszkałego przez nietoperze).

            Kolejnym punktem naszej wycieczki była gra terenowa wzbogacona o stanowiska sportowe o charakterze militarnym. Gra oparta o tzw. podchody. Uczestnicy, podzieleni byli na równoliczne zespoły, musieli odnajdywać wskazówki ukryte na terenie frontu poligonalnego. Utrudnieniem były łamigłówki i szyfry, oraz stanowiska sportowe, dopiero których przejście i rozwiązanie zaprowadziło do następnych wskazówek. Na końcu czekał skarb.

            Na zakończenie wyłoniona została zwycięska drużyna. A wrażenia i emocje opowiadaliśmy sobie przy wspólnym pieczeniu kiełbasek przy ognisku. Przeżyliśmy coś więcej niż standardową szkolna wycieczkę. :)

Urszula Szraga

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.