Logo SP 1 w Słupnie

Nauka udzielania pierwszej pomocy pod okiem Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słupna

9 kwietnia uczniowie klas 1b, 2a, 3b edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w niecodziennych zajęciach prowadzonych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słupna.

         

          Zajęcia odbyły się na terenie naszej szkoły, a ich celem była praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy w myśl znanego powiedzenia „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem”. Każdy z nas dorosłych wie w teorii  jak udzielić pierwszej pomocy, ale co z praktyką? Teoria to za mało, dlatego już naszych najmłodszych uczniów uczymy jak pomóc potrzebującemu,  jak nie być obojętnym.

         Dzieci miały okazje pod okiem fachowców przećwiczyć wzywanie pomocy przez telefon, nasi uczniowie wykazali się znajomością numerów alarmowych oraz tego jakich informacji należy udzielić, aby pomoc dotarła jak najszybciej.  Uczniowie uczyli się,  jak sprawdza się, czy poszkodowany oddycha oraz jak układa się go w pozycje boczną. Dzieci przekonały się, że są w stanie ułożyć w pozycje boczną nawet osoby dorosłe. Ostatnim ćwiczeniem była resuscytacja krążeniowo – oddechowa, a więc sztuczne oddychanie i masaż serca przeprowadzany na specjalnych fantomach. Uczniowie przekonali się, że jest to czynność wymagająca dużego wysiłku.

       Zajęcia były bardzo ciekawe i pożyteczne, a nasi uczniowie bardzo zaangażowani.

         Serdecznie dziękujemy Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie Panu Mariuszowi Burakowskiemu oraz jego współpracownikom za przeprowadzone zajęcia i mamy nadzieję na dalszą współpracę!

                                                                                                Patrycja Kuś, Beata Kuźma

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.