Logo SP 1 w Słupnie

Czy głaskałeś kiedyś jeża? - Warsztaty ze zwierzętami

Czy głaskałeś kiedyś jeża?

Na to nietypowe pytanie chłopcy i dziewczynki klasy IIIB mogą jednogłośnie odpowiedzieć „Tak” . To za sprawą niezwykłej lekcji przyrody, w jakiej uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły. 16 lutego 2018 r. mieliśmy zaszczyt przywitać wyjątkowych gości: jeża, trzy małe myszki, 2 szczury, szynszylę, świnkę morską obecnie nazywaną kawią oraz królika. Tematem zajęć były ssaki.

Było bardzo miło usłyszeć, że uczniowie klasy III B jako jedyni potrafili wymienić wszystkie 3 powody dlaczego dane zwierzę jest ssakiem: rodzi się żywe, ssie mleko mamy oraz pokryte jest włosami.

Niektórych uczniów dość mocno zaskoczyły pewne faktysmiley Dowiedzieli się, że jeż jest zwierzęciem mięsożernym i  nie da rady nosić na swoim grzbiecie jabłek smiley, świnka morska powinna w swojej diecie mieć zapewnione siano oraz należy jej czasem przypiłować zęby, które rosną całe życie. Okazało się, że ogon szczura wcale nie jest łysy, pokryty jest włoskami. Szynszyle są zwierzątkami o niesamowicie miękkim futrze a królik miniaturka waży nawet do 8 kilogramówsmiley, a małe myszki należy wyjmować z ich pojemnika za ogon, gdyż w przeciwnym razie mogą się przestraszyć i ugryźć.

Każdy uczeń po tej lekcji miał swojego faworyta, zwierzę, które przypadło mu szczególnie do gustu, ze względu na wygląd i zachowanie.

Jednak szczególnie ważne były dla nich informacje dotyczące opieki nad tymi zwierzętami. Porady na temat ich zwyczajów, potrzeb żywieniowych oraz tych związanych z przywiązaniem i spędzanie wspólnego czasu – mamy nadzieję, że sprawiły one, że nie zakupili by już zwierzątka pochopnie, lecz z większym przygotowaniem.

Rozmowa o chorobie zwanej wścieklizną przypomniała uczniom o zasadach postępowania w przypadku ugryzienia przez nieznane zwierzę i konieczności poinformowania o tym osoby dorosłej.

Dziękujemy Pani Elżbiecie Borkowskiej za zaproszenie tych niezwykłych gości i czekamy z niecierpliwością na kolejne lekcje z przedstawicielami innych gatunków zwierząt.

Michalina Jaroszewska

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.