Logo SP 1 w Słupnie

2017/2018

LOVE, LOVE, LOVE... WALENTYNKI 2018

Dzień 14 lutego, jak co roku, upłynął w naszej szkole pod patronatem czerwonych serduszek i rumieńców na twarzach. Nie zabrakło oczywiście SKRZYNKI WALENTYNKOWEJ, poprzez którą można było wysłać kartkę do swojej sympatii lub do przyjaciela czy przyjaciółki.

Jednak Samorząd Uczniowski poszedł w tym roku krok dalej, zapraszając wszystkich chętnych uczniów na zdjęcie do WALENTYNKOWEJ FOTOBUDKI. 


GOFRY... NA OSTATKI

W dn. 13-02-2018r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły zaprosił wszystkich uczniów na słodkie „pożegnanie karnawału”. Podczas długich przerw gimnazjaliście serwowali gofry.

Dla każdego coś dobrego… były więc posypane cukrem pudrem i te z bitą śmietaną, a także największe „pychotki” czyli goferki z bitą śmietaną i owocami.

Mamy nadzieje, że słodkości umiliły wszystkim ostatni DZIEŃ KARNAWAŁU.


BAL KARNAWAŁOWY' 2018

      Tak się bawi, tak się bawi... Słupno!!! Wdn.06-02-2018r. w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. W godzinach przedpołudniowych na sali gimnastycznej przy "szalonych" rytmach tańczyły Elsy, Kopciuszki, Czarodziejki, Kowboje, Piraci i wszystkie inne postacie bajkowe. Zabawy karnawałowej dla grup O oraz klas I-III nie było końca... Wytchnienie przyniósł jedynie krótki odpoczynek w bufecie szkolnym, gdzie starsi koledzy serwowali hot-dogi, tosty, popcorn i zimne napoje.

Od godziny 12.00 natomiast na salę przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zaprosili uczniów klas starszych - począwszy od klas IV, aż po III gimnazjum. Zabawę rozpoczęły klasowe zdjęcie w fotobudce, a później już tylko zabawa.... Nie zabrakło oczywiście konkursów na "KARNAWAŁOWĄ KLASĘ" oraz tradycyjnie, jak na bal przystało wyborów MISS i MISSTERA balu. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę.


ZABAWA MIKOŁAJKOWA

              „Ten szczególny dzień się budzi, niosąc radość w każdą sień…” Boże Narodzenie to szczególny okres w roku. Czas pełen miłości, wzajemnej pomocy, ale także okres, w którym każdy z nas, chce chociaż na chwilę poczuć się dzieckiem, znajdując pod choinką wyczekiwany drobiazg. Chcąc poczuć magię świąt z dziecięcej perspektywy na zabawę mikołajkową postanowiliśmy zaprosić przedszkolaki z gminy Radzymin.

                 W dn. 18-12-2017r. na naszą zabawę przybyły trzylatki z Niepublicznego Przedszkola integracyjnego „Pluszowy Miś”, Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” oraz Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Radzyminie.

                Nasi najmłodsi goście, przenieśli się do DOMU MIKOŁAJA I MIKOŁAJOWEJ, gdzie za sprawą głównych bohaterów oraz szaleńczo pomocnych ELFÓW, pokonywali kolejne problemy, których dostarczało przygotowywanie się do świąt. Zabawę zaczęły Elfy, które przyniosły wspaniałą choinkę. Niestety wówczas okazało się, że nie można zacząć jej ubierać, gdyż na święta ma nie być śniegu. Mikołajowa zadzwoniła do swojej przyjaciółki – Elsy, która tanecznym krokiem, w rytmie znanej wszystkim piosenki „Mam tę moc”, sprowadziła śnieg. Oczywiście wraz z Elsą, pojawił się przesympatyczny Olaf. Gdy już cały świat został zamrożony, poprosiliśmy przedszkolaków o zrobienie łańcuchów choinkowych, aby nasza świąteczna choinka mogła zabłysnąć i cieszyć kolorami. Podczas całej imprezy, nie zabrakło tańców z reniferami, elfami, a nawet Mikołajem oraz Mikołajową. Zabawę uświetnił szkolny zespół CZYRLIDEREK, a także wspólny taniec wszystkich gospodarzy i gości. Na zakończenie spotkania Elfy obdarowały swoich gości przepysznymi, serduszkowymi piernikami.

                Zabawa stała się świetnym sposobem spędzenia wspólnego czasu, nie tylko dla naszych gości, ale także gospodarzy – uczniów klas II i III gimnazjów, którzy z sympatią i ogromnym zaangażowaniem zajmowali się swoimi małymi kolegami.

                Trzy dni później, czyli 21-12-2017 na podobną ZABAWĘ MIKOŁAJKOWĄ, zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły – grupy O oraz klasy I-IV szkoły podstawowej. Dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze doskonale bawili się, śpiewając „Mam tę moc”, witając się z Elsą, czy Olafem, a także podczas wspólnych tanecznych zabaw z reniferami, elfami, mikołajkami.

                W tym dniu także po wspólnej zabawie odbył się, przygotowany przez Samorząd Uczniowski, koncert kolęd dla klas I-III. Uczniowie wraz z wychowawczyniami zaprezentowali się w różnym pastorałkach świątecznych. Ostatecznie jednak jury, w składzie p. Ewa Powierża, p. Urszula Szraga i p. Elżbieta Niedźwiedzka, zadecydowało o przyznaniu nagród.

Mamy nadzieje, że dzięki nam wszyscy goście poczuli magię nadchodzących świąt.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


WIECZÓR FILMOWY

                14.12.2017r. w godzinach popołudniowych odbył się w naszej szkole wieczór filmowy. Zaprosiliśmy uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Na rozłożonych w salach materacach, pod cieplutkim kocykiem uczniowie mogli wspólnie pośmiać się oglądając komedię, a starsza młodzież nawet poczuć delikatny dreszczyk grozy, podczas thrilellu.

                Jak przystało na dobry seans w kinie, nie zabrakło też popcornu i napojów. Jednym słowem było wszystko, aby móc wspólnie spędzić wieczór przy dobrym filmie i w dobrym towarzystwie.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego


MIKOŁAJKI 2017

         „Tradycji stało się zadość”…. Dawnym obyczajem w mikołajkowy poranek dzieci zawsze szukają skromnych prezentów od Mikołaja w bucikach czy pod poduszką. Imieniny Mikołaja nie mogą przejść bez echa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił zaprosić wysłannika Świętego Mikołaja. Jak przystało, Mikołaj w dniu swych imienin wraz z elfami wędrował po korytarzu szkolnym rozdając pyszne cukierki. Rozśpiewana „ekipa” Świętego Mikołaja pukała do każdych drzwi…

Jednym słowem 06.12.2017r. w naszej szkole było słodko i czekoladowo.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.