Logo SP 1 w Słupnie

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 1842
W sumie: 13174

2017/2018

               ZABAWA MIKOŁAJKOWA

              „Ten szczególny dzień się budzi, niosąc radość w każdą sień…” Boże Narodzenie to szczególny okres w roku. Czas pełen miłości, wzajemnej pomocy, ale także okres, w którym każdy z nas, chce chociaż na chwilę poczuć się dzieckiem, znajdując pod choinką wyczekiwany drobiazg. Chcąc poczuć magię świąt z dziecięcej perspektywy na zabawę mikołajkową postanowiliśmy zaprosić przedszkolaki z gminy Radzymin.

                W dn. 18-12-2017r. na naszą zabawę przybyły trzylatki z Niepublicznego Przedszkola integracyjnego „Pluszowy Miś”, Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” oraz Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Radzyminie.

                Nasi najmłodsi goście, przenieśli się do DOMU MIKOŁAJA I MIKOŁAJOWEJ, gdzie za sprawą głównych bohaterów oraz szaleńczo pomocnych ELFÓW, pokonywali kolejne problemy, których dostarczało przygotowywanie się do świąt. Zabawę zaczęły Elfy, które przyniosły wspaniałą choinkę. Niestety wówczas okazało się, że nie można zacząć jej ubierać, gdyż na święta ma nie być śniegu. Mikołajowa zadzwoniła do swojej przyjaciółki – Elsy, która tanecznym krokiem, w rytmie znanej wszystkim piosenki „Mam tę moc”, sprowadziła śnieg. Oczywiście wraz z Elsą, pojawił się przesympatyczny Olaf. Gdy już cały świat został zamrożony, poprosiliśmy przedszkolaków o zrobienie łańcuchów choinkowych, aby nasza świąteczna choinka mogła zabłysnąć i cieszyć kolorami. Podczas całej imprezy, nie zabrakło tańców z reniferami, elfami, a nawet Mikołajem oraz Mikołajową. Zabawę uświetnił szkolny zespół CZYRLIDEREK, a także wspólny taniec wszystkich gospodarzy i gości. Na zakończenie spotkania Elfy obdarowały swoich gości przepysznymi, serduszkowymi piernikami.

                Zabawa stała się świetnym sposobem spędzenia wspólnego czasu, nie tylko dla naszych gości, ale także gospodarzy – uczniów klas II i III gimnazjów, którzy z sympatią i ogromnym zaangażowaniem zajmowali się swoimi małymi kolegami.

                Trzy dni później, czyli 21-12-2017 na podobną ZABAWĘ MIKOŁAJKOWĄ, zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły – grupy O oraz klasy I-IV szkoły podstawowej. Dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze doskonale bawili się, śpiewając „Mam tę moc”, witając się z Elsą, czy Olafem, a także podczas wspólnych tanecznych zabaw z reniferami, elfami, mikołajkami.

                W tym dniu także po wspólnej zabawie odbył się, przygotowany przez Samorząd Uczniowski, koncert kolęd dla klas I-III. Uczniowie wraz z wychowawczyniami zaprezentowali się w różnym pastorałkach świątecznych. Ostatecznie jednak jury, w składzie p. Ewa Powierża, p. Urszula Szraga i p. Elżbieta Niedźwiedzka, zadecydowało o przyznaniu nagród.

Mamy nadzieje, że dzięki nam wszyscy goście poczuli magię nadchodzących świąt.


WIECZÓR FILMOWY

                14.12.2017r. w godzinach popołudniowych odbył się w naszej szkole wieczór filmowy. Zaprosiliśmy uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Na rozłożonych w salach materacach, pod cieplutkim kocykiem uczniowie mogli wspólnie pośmiać się oglądając komedię, a starsza młodzież nawet poczuć delikatny dreszczyk grozy, podczas thrilellu.

                Jak przystało na dobry seans w kinie, nie zabrakło też popcornu i napojów. Jednym słowem było wszystko, aby móc wspólnie spędzić wieczór przy dobrym filmie i w dobrym towarzystwie.


MIKOŁAJKI 2017

               

         „Tradycji stało się zadość”…. Dawnym obyczajem w mikołajkowy poranek dzieci zawsze szukają skromnych prezentów od Mikołaja w bucikach czy pod poduszką. Imieniny Mikołaja nie mogą przejść bez echa. Z tej okazji Samorząd Uczniowski naszej szkoły postanowił zaprosić wysłannika Świętego Mikołaja. Jak przystało, Mikołaj w dniu swych imienin wraz z elfami wędrował po korytarzu szkolnym rozdając pyszne cukierki. Rozśpiewana „ekipa” Świętego Mikołaja pukała do każdych drzwi…

Jednym słowem 06.12.2017r. w naszej szkole było słodko i czekoladowo.


PLEBISCYT Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

                Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski oprócz złożenia życzeń wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, chciał docenić tych z pośród pedagogów, którzy zyskują szczególne uznanie wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też został przeprowadzony PLEBISCYT, podczas którego uczniowie naszej szkoły głosowali na najsympatyczniejszego, najciekawiej prowadzącego lekcje oraz najbardziej pomocnego nauczyciela.

Mimo wielu kandydatów, nie było problemów z wyłonieniem zwycięzców. Bardzo dużo przewagą głosów, niemalże jednogłośnie w trzech kategoriach I miejsce zajęła

pani Katarzyna Bednarczyk - nauczycielka matematyki i fizyki w naszej szkole.

Poniżej szczegółowe wyniki:

  • Najsympatyczniejszy nauczyciel – pani Katarzyna Bednarczyk  oraz pani Michalina Olszewska.

  • Najciekawiej prowadzący lekcje- pani Katarzyna Bednarczyk

  • Najbardziej pomocny- pani Katarzyna Bednarczyk

Wręczenie nagród było się dnia 13.10.2017. Przewodniczący wraz z gospodarzami klas złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji ich święta, a następnie wręczył panią słodkie nagrody w postaci tortów z życzeniami.

Raz jeszcze gratulujemy pani Katarzynie Bednarczyk i pani Michalinie Olszewskiej. Jest nam niezmiernie miło, mieć możliwość poznawanie tajników fizyki, obliczeń matematycznych i szlifowania swoich zdolności artystycznych pod okiem tak wspaniałych pedagogów.

Natalia Regulska


Hej szkoła, hej szkoła tańcowała -

czyli PIERWSZA DYSKOTEKA W TYM ROKU SZKOLNYM"

     Dnia 12.10.2017 odbyła się dyskoteka. Nie taka zwyczajna. Odwiedził nas zespół Golden Boys. Była wata cukrowa, popcorn oraz sklepik z napojami. Z relacji uczniów, zabawa była bardzo udana. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i już pytają naszego przewodniczącego o kolejną dyskotekę.

Natalia Regulska


Wybory do

Samorządu Uczniowskiego

w roku szkolnym 2017/2018.

 

            Jak co roku, we wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone kampanią wyborczą kandydatów. Uczniowie naszej szkoły mogli zapoznać się z programem wyborczym i głównymi postulatami zmian proponowanymi przez zgłoszone osoby.

            Dnia 22 września każdy z uczniów naszej szkoły oddał swój głos na jednego z dwóch kandydatów, którymi byli:  Aleksandra Bereza i Mateusz Krysiak. Po przeliczeniu głosów Mateusz Krysiak został nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie.

A o to skład naszego tegorocznego Samorządu Uczniowskiego:

Mateusz Krysiak – przewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Kl. 3a

Aleksandra Bereza- zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Kl. 3c

Bartłomiej Nowak- skarbnik

Kl. 3a

Nasz przewodniczący do tej pory sprawuje się znakomicie. Stworzył 4 sekcje, w których przewodniczącymi zostali:

  • SEKCJA ARTYSTYCZNA- Daria Czajkowska

  • SEKCJA KULTURALNO - EDUKACYJNA- Krystian Gajc

  • SEKCJA SPORTOWA- Natalia Regulska

  • SEKCJA ROZRYWKOWA -Julia Szczapa

Przewodniczący przygotował bardzo napięty plan działań na bieżący rok szkolny. Z pełnym zaangażowaniem rozpoczął swoje "rządy". Mamy nadzieje, że Mateusz doskonale spełni się w roli przewodniczącego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!

Natalia Regulska

Dyrektor zaprasza

Elżbieta Bielec 

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

gslupno@wp.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2018
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.