Logo SP 1 w Słupnie

2016/2017

Kolorowy dzień

 

W dn. 27-01-2017r. w naszej szkole odbył się KOLOROWY DZIEŃ.

Zasady konkursu były bardzo proste. Dzień bez pytania, kartkówek i sprawdzianów wygrywa ta klasa, która będzie najbardziej kolorowo ubrana.

Ze względu na bardzo trudny wybór, poprosiliśmy o pomoc w rozstrzygnięciu konkursu osobę niezależną - panią pedagog Edytę Pietrzak.

Dzięki temu udało nam się wyłonić zwycięzców. 

W kategorii klas IV-VI wygrały klasy: IVa i Vb, natomiast w gimnazjum klasy Ia i IIIa.

Zwycięzcy będą jeszcze przed feriami mogli cieszyć się jednego dnia z zasłużonej wygranej. 

Natomiast my dziękujemy wszystkim klasom, które wzięły udział w konkursie, ale także nauczycielom, którzy przyłączą się do konkursu w dniu nieodpytywania zwycięzców :-)

Samorząd Uczniowski

 

kd1.jpg

kd2.jpg

kd3.jpg

kd4.jpg

 

 

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

 

 

 

 

 

 

" Wśród nocnej ciszy...", czyli NASZE WSPÓLNE SZKOLNE KOLĘDOWANIE

 

   W dniu 22 grudnia 2016r. o godzinie 12.00 odbył się szkolny konkurs ,,Wspólne kolędowanie" dla uczniów klas IV - VI szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum. Konkurs miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, przybliżenie atmosfery świąt Bożego Narodzenia, ale przede wszystkim miał zapewnić wszystkim uczniom naszej szkoły doskonałą zabawę w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną. 
    Nie na darmo naszą szkołę nazwano Szkołą Odkrywców Talentów, ponieważ liczne próby dały olśniewające efekty, które doceniło jury w składzie: p. Martyna Borkowska, p. Magdalena Zadrożna, p. Dariusz Krupiński oraz p. Tomasz Pałaszewski. W rolę prowadzącego wcielił się natomiast przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Kacper Skrzypiec.
    Jeszcze przed podaniem wyników chcielibyśmy podkreślić kreatywność wszystkich klas biorących udział w rywalizacji.  Były utwory z własnym akompaniamentem ,,na żywo" (gitara, keyboard, dzwonki chromatyczne) oraz interesujące stroje.
    Pora na wyniki! Konkurs podzielony był na dwie kategorie: szkoła podstawowa i gimnazjum
    Szkoła podstawowa: 1 miejsce - kl. IVb wraz z wychowawcą p. Patrycją Kuś
    Gimnazjum: 1 miejsce - kl. Ib wraz z wychowawcą p. Katarzyną Bednarczyk
    Nagrodami za miejsca pierwsze były  dyplom oraz ogromne kosze mandarynek.

 Reszta klas biorących udział w konkursie otrzymała pamiątkowe dyplom wraz z podziękowaniami za udział.

 Jeszcze raz dziękujemy uczniom i  opiekunom za zaangażowanie oraz udział w konkursie.

Aleksandra Szczypkowska i Kacper Skrzypiec

 

Mikołajki

"Mikołaja nadszedł czas..."

Znalezione obrazy dla zapytania mikołajWe wtorek 06-12-2016r., jak przystało w "Mikołajki" samorząd uczniowski zaprosił do naszej szkoły Mikołaja. Niestety w tym dniu, był on tak zajęty, że musiał wysłać do nas swoich pomocników. Dlatego też, w pożyczonym od Mikołaja stroju - cukierki rozdawał sam przewodniczący, który sumiennie prosił dzieci o zaśpiewanie piosenek lub powiedzenie wierszyka. Oczywiście towarzyszył mu niestrudzony renifer Sebastian Szerszeniewski oraz jakże pomocne śnieżynki Magda i Asia, z kl. IIIa, bez których Mikołaj na pewno nie dałby rady rozdać słodkich upominków. 

Mamy nadzieję, że poranek mikołajkowy umililiśmy wszystkim, którzy tego dnia oczekiwali Mikołaja. 

Joanna Rosz

 

 

 

ANDRZEJKI

 

"ANDRZEJKOWE SZALEŃSTWO"

Ostatniego dnia listopada tj. 30-11-2016 samorząd uczniowski naszej szkoły zaprosił uczniów kl. IV-VI i I-III gimnazjum na andrzejkową dyskotekę.  

Znalezione obrazy dla zapytania dyskoteka

 

 

 

 

 

Nasi szkolni prowadzący, w osobie: Mateusza i Konrada, doskonale się spisali, dobierając repertuar muzyczny do upodobań wszystkich. Zabawa była pierwszorzędna i na prośbę wszystkich przedłużona o 3 piosenki :-) Dowód na to, jak dobrze bawiliśmy się w murach naszej szkoły tego listopadowego wieczoru. 

Kacper Skrzypiec

 

 

 

Słodki dzień nauczyciela

„SŁODKI” DZIEŃ NAUCZYCIELA w Zespole Szkół w Słupnie

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował w tym roku smaczne niespodzianki dla grona pedagogicznego oraz wszystkich pracowników szkoły. Dziewczęta z sekcji rozrywkowej pod czujnym okiem uczennicy klasy 3a – Klaudii Berty upiekły słodkie babeczki. Na każdym prezencie widniały życzenia, które przedstawiciele samorządu w imieniu całej społeczności uczniowskiej, pragnęli złożyć nauczycielom i pracownikom szkoły.

Z tej też okazji Samorząd Uczniowski przeprowadził w szkole plebiscyt na najsympatyczniejszego nauczyciela w kategorii szkoły podstawowej i gimnazjum. Mimo tego, że głosy były podzielone i rywalizacja trwała do ostatnich głosujących klas, udało nam się wyłonić zwycięzców. Podczas ślubowania klas pierwszych gimnazjum mogliśmy wręczyć słodkie bukiety i dyplomy pani Marcie Makarewicz i pani Joannie Rosz, które zostały laureatami tegorocznego plebiscytu.

Dla nas jednak plebiscyt był dowodem na to, że naprawdę mamy szczęście uczyć i wychowywać się pod czujnym okiem tak wspaniałej kadry pedagogicznej Zespołu Szkół w Słupnie.

Kacper Szkrzypiec

 

 

Spotkanie samorządów uczniowskich w Strachówce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 11-10-2016r. przedstawiciele SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO naszej szkoły: Kacper Skrzypiec, Weronika Świderska, Sebastian Szerszeniewski i Natalia Kania wzięli udział w integracyjnych spotkaniu organizowanych w Zespole Szkół im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej. Na 195 rocznicę urodzin Cypriana Norwida  młodzież zaprosiło Stowarzyszenie Rzeczpospolitej Norwidowskiej i gospodarze miejsca, samorząd Gimnazjum w Strachówce. 

  Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia, krótkiej prezentacji i filmu promującego Rzeczpospolitą Norwidowską, gminę Strachówkę i powiat wołomiński. Następnie z gospodarzami wyruszyliśmy do Pałacu w Chrzęsnem, gdzie pod czujnym okiem pani kostosz, poznaliśmy szczegółowo historię pałacu. Oprócz wspaniale zrekonstruowanych wnętrz pałacu mieliśmy możliwość obejrzeć hologram, w którym przemówił do nas wybitny poeta polskiego romantyzmu – Cyprian Kamil Norwid.

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.