Logo SP 1 w Słupnie

menu

Licznik odwiedzin

W tym miesiącu: 2177
W sumie: 2177

Wydarzenia

Zmiany w SKO

         Od 4 sierpnia 2018 roku zmienią się ogólne warunki prowadzenia i obsługi rachunków SKO, Taryfa prowizji i opłat oraz regulaminy świadczenia niektórych usług w PKO Banku Polskim. Zmiany w regulaminach dotyczą głównie dostosowania ich treści do nowych przepisów prawa  oraz scalenia w jeden dokument kilku dotychczas obowiązujących.

        Szczegółowy opis zmian, przesłanki ich wprowadzenia oraz pełne treści ogólnych warunków prowadzenia i obsługi rachunków  SKO, Taryfy i regulaminów dostępne są na stronie internetowej pkobp.pl/zmiany 2018, można je także otrzymać w dowolnym oddziale banku.

      Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na zmianę Taryfy, ogólnych warunków prowadzenia i obsługi rachunków SKO lub regulaminów, mają Państwo możliwość złożenia na piśmie do 3 sierpnia 2018 roku:

  • sprzeciwu wobec tych zmian, co spowoduje wygaśnięcie umowy w przeddzień ich wejścia w życie, bez ponoszenia opłat,
  •  
  • wypowiedzenia umowy, co spowoduje jej rozwiązanie ze skutkiem natychmiastowym, bez ponoszenia opłat.

ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA - WIZYTA W BANKU PKO

Dnia 17 listopada, z okazji niedawno obchodzonego miesiąca oszczędzania, młodzież z klasy VIIb wraz z wychowawczynią odwiedziła oddział banku PKO BP w Radzyminie.

Uczniowie zostali uroczyście przyjęci przez p. Dyrektor oraz przez pracowników banku. Na wstępie dzieciom przekazane zostały praktyczne informacje o funkcjonowaniu banku oraz o ofertach kierowanych przez PKO BP do dzieci i młodzieży w wieku 13 – 18lat. Największe wrażenie wywarła na dzieciach informacja, że w ramach PKO Junior w PKO Banku Polskim są teraz dostępne karty dla dzieci poniżej 13. roku życia. To pierwszy tego typu produkt w Polsce, dzięki któremu najmłodsi klienci banku mogą uczyć się bezpiecznego dysponowania swoimi oszczędnościami bez posługiwania się gotówką.

 Po sporej dawce informacji był czas na potyczki intelektualne, oczywiście o tematyce bankowej. Wycieczkowicze rywalizowali ze sobą w kalamburach i quizach. Zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja banknotów będących obecnie w obiegu. Wiele osób banknot o nominale 500zł widziało po raz pierwszy w życiu. Pracownik banku wtajemniczył nas w sposoby zabezpieczeń banknotów znakami wodnymi, wypukłymi kształtami i niewidocznymi na pierwszy rzut oka elementami banknotów.

Lekcja w banku okazała się przyjemną alternatywą dla zdobywania wiedzy książkowej. Informacje uzyskane w czasie wizyty w oddziale być może zaowocują w przyszłości, a nasi uczniowie zostaną nowymi klientami banku.

Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor Oddziału Kindze Wyszomirskiej oraz pracownikom banku za przygotowanie i przeprowadzenie tej ciekawej prelekcji!

                                                                                                                                  Marta Makarewicz


Przedstawienie z okazji Dnia Oszczędzania pt „ Oszczędzanie ważna rzecz!”

31 października obchodzony jest Światowy Dzień Oszczędzania! 

W naszej szkole każdego roku podejmujemy różne działania mające na celu jego propagowanie. W ramach działalności Szkolnej Kasy Oszczędności propagujemy oszczędzanie pieniędzy, racjonalne gospodarowanie nimi już od najmłodszych lat. Wiemy jednak, że oszczędzać można także wiele innych rzeczy, jak chociażby wodę, energię elektryczną, papier, czas  i regularnie przypominamy o tym naszym uczniom.

4 listopada uczniowie klasy IIIc Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi nauczycielkami zaprosili koleżanki i kolegów z innych klas na edukacyjne przedstawienie pt. „ Oszczędzanie ważna rzecz”.

W czasie klasowej narady dzieci szukały odpowiedzi na dwa ważne pytania: co oszczędzać należy? Czego marnować nie wolno?Pomagali im nietypowi, ale bardzo kolorowi goście. Pierwszym była pani w niebieskiej sukni – Woda, która prosiła dzieci o jej oszczędzanie, bo jak sama powiedziała „jest największym skarbem człowieka”. Drugim gościem była pani w sukni zółtej – Żarówka, która zwracała dzieciom uwagę na to, że nie gaszą światła, gdy wychodzą z klasy na przerwę, a to wszystko obciąża kieszeń rodziców. Żarówka zachęcała dzieci do wyłączenia zbędnego oświetlenia. Kolejnym gościem była pani w sukni kolorowej z koroną z liter na głowie, czy już wiecie kto to taki?,  oczywiście - Książka. Pani Książka zachęcała do oszczędzania papieru, który powstaje z drzew. Młodzi aktorzy z klasy IIIc wskazywali na korzyści płynące z oszczędzania pieniędzy w SKO, którymi są: dobra zabawa oraz spełnienie marzeń. Miejmy nadzieję, że nasze przedstawienie poskutkuje i uczniowie naszej szkoły będą oszczędzać nie tylko jeden dzień, ale cały rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

 

Przedstawienie przygotowały : nauczycielki z klasy IIIc Beata Kuźma, Magdalena Moczkowska

Dekoracje do przedstawienia przygotowała: pani Marta Makarewicz z uczennicami z klasy VI b.

 

 

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

luty 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.