Logo SP 1 w Słupnie

Ważne wydarzenia

Nauka udzielania pierwszej pomocy pod okiem Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słupna

9 kwietnia uczniowie klas 1b, 2a, 3b edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w niecodziennych zajęciach prowadzonych przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Słupna.

więcej

Badanie słuchu klas pierwszych.

W poniedziałek, 5 marca 2018 specjaliści z Instytutu Fizjologii i Patologii słuchu w Warszawie przeprowadzili wśród uczniów klas pierwszych, uczęszczających do naszej szkoły, przesiewowe badanie słuchu.

więcej

Międzynarodowy Dzień dla Ucha i Słuchu

3 marca jest Międzynarodowym Dniem dla Ucha i Słuchu, znanym także pod nazwą Światowego Dnia Ochrony Słuchu.Ten szczególny dzień został zainicjowany przez WHO – Światową Organizację Zdrowia, a jego celem jest wsparcie w rozwoju programów mających za zadanie ochronę słuchu i jego leczenie.

więcej

Sacrum i profanum. Od baśni do baśni.

Czy da się już od pierwszych taktów odróżnić utwory świeckie od sakralnych, czy też w ogóle nie jest to możliwe, gdyż muzyka nie poddaje się kategoryzacji i wymyka wszelkiej jednoznaczności?

więcej

" PRZYWRÓĆMY PAMIĘĆ NASZYM BOHATEROM "

W ramach działalności Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej nasi uczniowie razem z Panią Edytą Baranowską  zrealizowali wiele inicjatyw mających na celu kształtowanie i rozwijanie właściwych postaw patriotycznych.

więcej

Turniej 1 z 10

     Dnia 02 marca 2018r. po raz czwarty został zorganizowany w naszej szkole turniej wiedzy humanistycznej „Jeden z dziesięciu”. Był on skierowany do uczniów klas IV- VII Szkoły Podstawowej. Organizatorkami były panie: Barbara Pamrowska i Dorota Ziomek.

więcej

Dzień kapelusza w klasach pierwszych

Dzień Kapelusza w Klasach Pierwszych

„Nałożę na głowę kapelusz uroczy, pełen dobrych myśli,

potem zamknę oczy i to co niemiłe do mnie nie powróci”

więcej

Szalone lata dwudzieste. To był bal !

Z takim koncertem gościliśmy w lutym artystów Filharmonii Narodowej, którzy przenieśli nas w czasy dwudziestolecia międzywojennego, obfitującego w rewolucyjne wręcz zmiany w życiu społecznym i politycznym co znalazło swoje odzwierciedlenie w sztuce.

więcej

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie.

         12 lutego 2018r. uczniowie klas IIa i IIIb z wychowawcami panią Michaliną Jaroszewską, panią Magdaleną Durajewską oraz panią Ewą Brzózką wybrali się do Domu Pomocy Społecznej w Radzyminie.

więcej

Czy głaskałeś kiedyś jeża? - Warsztaty ze zwierzętami

Czy głaskałeś kiedyś jeża?

Na to nietypowe pytanie chłopcy i dziewczynki klasy IIIB mogą jednogłośnie odpowiedzieć „Tak” . To za sprawą niezwykłej lekcji przyrody, w jakiej uczestniczyli uczniowie naszej Szkoły. 16 lutego 2018 r. mieliśmy zaszczyt przywitać wyjątkowych gości: jeża, trzy małe myszki, 2 szczury, szynszylę, świnkę morską obecnie nazywaną kawią oraz królika. Tematem zajęć były ssaki.

więcej

Dzień Bezpieznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.

     W tym roku 6 lutego nasza Szkoła rozpoczęła akcję „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”, zgłaszając inicjatywę. W szkole zostały rozwieszone plakaty informujące o Dniu Bezpiecznego Internetu i jego tegorocznych założeniach.

więcej

BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-III

BAL KARNAWAŁOWY KLAS 0-III

W naszej szkole 5 lutego 2018 roku w godzinach porannych odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-3. Tematyką balu były postacie z ulubionych bajek.

więcej

Klasy 0-III Spotkanie ze zwierzętami

16 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty ze zwierzętami dla klas 0-III. Było to pierwsze z cyklu spotkań dotyczących różnych gatunków zwierząt. W jego trakcie poznaliśmy te PUSZYSTE I KOLCZASTE, czyli SSAKI. Na zajęciach gościły: jeż pigmejski, biały szczur i szary szczur, trzy myszki japońskie, kawia domowa, znana wszystkim jako świnka morska, królik lew miniaturka, a także mięciutka szynszyla.

więcej

Kolejne uczniowskie spotkania z muzyką.

W grudniu wysłuchaliśmy koncertu pt. " Zaczarowany kociołek ". Był to program z udziałem aktora. Połączenie słowa i dźwięku nadało koncertowi szczególnego charakteru, bo kontekst literacki pozwala inaczej słuchać utworów muzycznych, a obecność instrumentów wzmacnia siłę przekazu poezji.

więcej

Dzień Tolerancji

Dnia 04.01.2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty „Tolerancja - Niewidzialna cisza” dla klas 5 – 7.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Choinka”

    15 grudnia 2017 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Choinka” organizowanego przez Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu.

więcej

" Tak żyć, jak żyłem, warto było ".... Józef Piłsudski

           Nasi uczniowie przystąpili do szóstej edycji konkursu dotyczącego życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski.
      Organizatorem konkursu jest LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

więcej

JASEŁKA 0b

          Dnia 21.12.2017r. dzieci z grupy 0b ubrane w przepiękne stroje przygotowały swój pierwszy występ przed rodzicami. Dzieci zaprezentowały Jasełka czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, ale po kolei.

więcej

Konkurs "Kartka świąteczna" podsumowanie

W grudniu odbył się w naszej szkole konkurs "Kartka świąteczna z życzeniami anglojęzycznymi" z języka angielskiego, który polegał na wykonaniu oryginalnej kartki z pięknymi życzeniami świątecznymi w języku angielskim.

więcej

Warsztaty artystyczne

Od października odbywają w naszej szkole dodatkowe zajęcia, na których uczniowie budzą swoje artystyczne talenty. Uczestnicy Warsztatów artystycznych, bo o nich mowa bardzo aktywnie biorą udział w zajęciach.

więcej

Zdrowe inspiracje w klasie IIIb

Zainspirowani działaniami programu „Szkoła na widelcu” i ich przepisami wykorzystującymi niezwykłe produkty do tworzenia kulinarnych pyszności postanowiliśmy odczarować serek naturalny.

więcej

Godzina Kodowania Code Hour

Uczniowie naszej Szkoły, jak co roku, uczestniczyli w Godzinie Kodowania.

więcej

Sukces Darii Godlewskiej w konkursie "Erlebnissreise mit Deutsch"

Sukces Darii Godlewskiej w konkursie "Erlebnissreise mit Deutsch" 

Uczennica naszej szkoły- Daria Godlewska z klasy VIIb została laureatką konkursu językowego pt. "Erlebnissreise mit Deutsch" organizowanego przez Goethe- Institut w Warszawie.

więcej

FINAŁ XIV MAZOWIECKIEGO KONKURSU Savoir – Vivre „Obycie umila życie”

1 grudnia 2017 w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie o godz. 12:00 odbył się finał konkursu Savoir-Vivre.

więcej

Żywa lekcja historii WIEK XVII

Żywa lekcja historii- "Wiek XVII"
23 listopada uczniowie klas 6,7 i gimnazjum uczestniczyli w zajęciach przedstawiających wybrane zagadnienia historyczne z XVII wieku. Uczniowie zapoznali się z charakterystycznymi i osławionymi formacjami militarnymi- m.in. husarią i lisowczykami.
więcej

Andrzejki w edukacji wczesnoszkolnej

Andrzejki

    29 i  30 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego Ob oraz z klas edukacji wczesnoszkolnej wspólnie świętowały „Andrzejki”.  Dzieci były bardzo przejęte, bo przecież każdy wiedział, że będą wróżby, które wzbudzają wiele emocji. 

więcej

III Konkurs Historyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

III Konkurs Historyczny

„Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 w obronie granic i niepodległości”

W ramach projektu III Konkurs Historyczny „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920  w obronie granic i niepodległości”, nad którym Patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

więcej

WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH "Edukacja ekologiczna"

WARSZTATY DLA NAJMŁODSZYCH "Edukacja ekologiczna"

28 listopada Fundacja Kreatywni w ramach realizowanego projektu ,,Edukacja ekologiczna” dofinansowanego przez gminę Radzymin  w ramach  współpracy z organizacjami pozarządowymi,  zorganizowała w naszej szkole spotkanie z panią Magdaleną Stańczak.

więcej

PÓŁFINAŁ XIV MAZOWIECKIEGO KONKURSU SAVOIR-VIVRE

PÓŁFINAŁ XIV MAZOWIECKIEGO KONKURSU SAVOIR-VIVRE

24 listopada 2017 r., w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie odbył się półfinał XIV Mazowieckiego Konkursu Savoir-Vivre „Obycie umila życie”.

więcej

„Przez edukację do zdrowia” – warsztaty edukacyjne

„Przez edukację do zdrowia” – warsztaty edukacyjne

      W dniu 21.11.2017  Fundacja Kreatywni zorganizowała w naszej szkole warsztaty edukacyjne w ramach realizowanego projektu ,,Przez edukację do zdrowia” dofinansowanego  przez gminę Radzymin  w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

więcej

XI Turniej Warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

17 października 2017r, w naszej szkole odbył się XI Turniej  Warcabowy o Puchar  Dyrektora Szkoły. W turnieju wzięło udział 115 uczniów. Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach wiekowych :0-3 SP, IV-VI SP, VII -2,3G.

więcej

Wspaniały Jubileusz

      26 listopada dyrektor szkoły Pani Elżbieta Bielec miała zaszczyt uczestniczyć w Jubileuszu 70- lecia Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 19 w Radzyminie na zaproszenie Prezesa Zarządu Koła Pana Cezarego Wnuka.

więcej

Rok dla Niepodległej.

        Widowiskiem „DOBRE BO POLSKIE” zainaugurowaliśmy obchody Roku dla Niepodległej. Chcieliśmy, aby było to święto radości i dumy z tego, że jesteśmy Polakami, że mieszkamy w pięknym kraju, że mamy wspaniałą historię, kulturę, że mamy  wybitnych Polaków. Jednym słowem mamy się czym w świecie chwalić.

więcej

Spotkania z muzyką, czyli koncerty Filharmonii Narodowej.

                                    Spotkania z muzyką, czyli koncerty Filharmonii Narodowej.

          Dwa kolejne / październikowy i listopadowy / koncerty za nami.
           W październiku miłośnicy najsłynniejszej powieści " płaszcza i szpady "wysłuchali koncertu pt. " Trzej muszkieterowie".

więcej

Słowa o Ojczyźnie i życzenia dla Niej

Słowa o Ojczyźnie i życzenia dla Niej

więcej

99 Rocznica Odrodzenia Polski

           99 Rocznica Odzyskania Polski

            Tradycyjnie już 10 listopada 2017 r. przedstawiciel szkoły w osobie Pani dyrektor uczestniczył w Wieczorze Patriotycznym zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Radzymina. Spotkanie odbyło się w Sali Koncertowej im. Fryderyka Chopina w Radzyminie.

więcej

Pasowanie na ucznia

Pasowanie na ucznia

„Wielka uroczystość dzisiaj w szkole –
nasze ślubowanie. Za chwilę każde dziecko z pierwszej klasy –
uczniem się stanie”.

27 października 2017r. , ta data na długo pozostanie w sercach i pamięci naszych najmłodszych uczniów z klas Ia i Ib,  albowiem to właśnie tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie.  

więcej

MIĘDZYKLASOWY KONKURS SAVIOR-VIVRE

Międzyklasowy konkurs Savior - Vivre „Obycie umila życie”

9 listopada w naszej szkole odbyły się eliminacje do konkursu Savior- Vivre „Obycie umila życie”.  Chętnych zgłosiło się 37 osób z podziałem na klasy: Gim 2a – 11 osób, VIa – 12 osób, VIIb – 14 osób.

więcej

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJKI

Po raz kolejny w naszej szkole obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W związku z tym wyjątkowym dniem, który przypada na 5 listopada, nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Z baśniowego kufra”.

więcej

Tydzień Kodowania 2017 – Kodowanie w czwartej klasie

Tydzień Kodowania w naszej Szkole jak zwykle przebiegł pomyślnie:)

Z tego względu, że czwarte klasy dopiero zaczynają przygodę z kodowaniem, nauczyciele przygotowali kodowanie bez komputera.

więcej

WYCHOWANIE W DUCHU PATRIOTYZMU

    W piątek 22 września uczniowie naszego gimnazjum, którzy są członkami Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej

więcej

Projekt " Łączka" i inne miejsca poszukiwań.

      To projekt edukacyjny dla uczniów gimnazjów i szkół średnich o aktualnym stanie prac identyfikacyjnych prowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej.

więcej

KONKURS FOTOGRAFICZNY „NAJBARDZIEJ RADOSNA KLASA” ROZSTRZYGNIĘTY!

Nie było łatwo wyłonić zwycięzców, bo na wiele fotografii oddano bardzo dużo głosów. Jednak, jak się okazało, uśmiech, zaangażowanie oraz pomysłowe dodatki do ubioru zrobiły swoje

więcej

V GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

V GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

          Dnia 16 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Słupnie odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski,  pt. „ Daj jak najwięcej dobra-poznajemy wiersze Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej, poetki Mazowsza".

więcej

PROGRAM DLA SZKÓŁ

PROGRAM DLA SZKÓŁ finansowany przez Agencję Rynku Rolnego 

więcej

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W SZKOLE

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU W SZKOLE      

             W piątek, 6 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Chcieliśmy tym samym przekonać siebie i innych że człowiek radosny to człowiek szczęśliwszy. Warto się śmiać częściej i zarażać śmiechem innych.

więcej

SPOTKANIE Z CZŁONKAMI STOWARZYSZENIA MIŁOSNIKÓW HARLEYA ,,WARSAW CHAPTER POLAND H.O.G.”

SPOTKANIE Z CZŁONKAMI STOWARZYSZENIA MIŁOSNIKÓW HARLEYA

,,WARSAW CHAPTER POLAND H.O.G.”

                         4 października 2017r. uczniowie klas VII i wszystkich klas gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w następujących wydarzeniach:

więcej

RELACJA Z ROZGRYWEK SPORTOWYCH

RELACJA Z ROZGRYWEK SPORTOWYCH

          Jak co roku wrzesień jest miesiącem obfitującym w rozgrywki sportowe. Nasza szkoła wzięła udział w wszystkich konkurencjach zaplanowanych na ten miesiąc.

więcej

POROZMAWIAJMY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

POROZMAWIAJMY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI

            2 października 2017 r. dzięki uprzejmości pani Teresy Jóśk radnej Rady Gminy Radzymin i zarazem będącej prezesem "Fundacji kreatywni" uczniowie trzecich klas gimnazjum mogli uczestniczyć w spotkaniu z panią Martą Marciniuk w ramach projektu "Razem możemy więcej".

więcej

Dyrektor zaprasza

Renata Majewska

   Szkoła Podstawowa nr 1

im. Marii Konopnickiej w Słupnie

Aleja Jana Pawła II 14

05-250 Radzymin

tel. +48 22 786 50 10

sp1slupno@radzymin.pl

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

sierpień 2020
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.